TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ

TÜRKİYE’Yİ BİRLİKTE İNŞA EDECEĞİZ
Yayınlama: 22.03.2023
A+
A-

İYİ Parti’de 14 Mayıs’ta gerçekleştirilecek cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri öncesi siyasi hareketlilik sürüyor. Kısa bir süre önce İYİ Parti’ye büyük bir ekiple geçen Oktay Çolak, Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Yalova’nın tanınmış eğitimcilerinden Oktay Çolak, ‘yaşadığımız şehre borcumuz var’ diyerek milletvekili aday adaylığını duyurdu. Çok sayıda partilinin katıldığı toplantıda başvuru belgesini İl Başkanı Osman Kendir’e teslim eden Oktay Çolak, ilk olarak deprem gerçeğine değindi. “1999 yılından 2023 yılına kadar geçen süre tam olarak 24 yıl. Bu sürede deprem gören binalarımız 24 yıl daha yaşlandı. Peki biz gerekli tedbirleri aldık mı? Maalesef almadık, alamadık. Temennim okul öncesi eğitimden başlayarak her kademede çocuklarımızı ve gençlerimizi deprem ve afetler konusunda bilinçlendirmektir” diyen Oktay Çolak, Yalova’nın konumu, turizmi, tarihi ve kültürü anlamında çok önemli olduğunu belirtti.

Çözüm yollarını biliyoruz

Yalova’nın sorunlarının çözüm yollarını bildiklerini kaydeden Oktay Çolak, şöyle devam etti:

“Yalova’da yaklaşık 30 bin hektarlık bir tarım alanı bulunmaktadır. Meyve, sebze ve süs bitkisi üretiminde önemli bir paya sahiptir. Ancak Yalovamızın tarım sektöründe de pek çok sorunla karşı karşıya kaldığını görmekteyiz. Bunların başında iklim değişikliği gelmektedir. Son yıllarda yaşanan kuraklık, sel ve dolu gibi afetler tarımsal faaliyetlerimizi olumsuz etkilemektedir. Ayrıca arazi yapısı ve parçalanması da tarımsal verimliliği düşürmektedir. üreticiler, ürünlerini yeterince değerlendirememektedir. Yalova’nın tarım sektörü büyük bir potansiyele sahiptir. Ancak bu potansiyeli değerlendirmek için hepimize görevler düşmektedir. sorunları görmezden gelmek yerine yeni fikirler üretip farklı çözüm yolları üretmeliyiz. Tarım bizim geleceğimizdir. Yalovamızın sadece turizm ve tarım değil, ulaşım, eğitim ve sanayideki sorunlarını ve çözüm yollarını da biliyoruz. Bu sorunların çözümünde bilimi, teknolojiyi, ortak aklı, siyaseti ve bürokrasiyi ortak paydada buluşturarak, Yalovamız ve geleceğimiz için çözüm üreteceğiz. Üreteceğimiz çözümlerle Yalova’yı daha güçlü, daha saygın ve daha mutlu bir şehir haline getirmek için gece gündüz demeden çalışacağız.”

“Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz”

Gerek iş hayatında gerekse siyasi yaşamında her daim önceliğinin vatanı, milleti ve bayrağı olduğunu vurgulayan Çolak, bugüne kadar edindiği tecrübe, bilgi ve birikimle Yalova’nın gelişimine katkıda bulunmayı arzuladığını belirtti. Çolak, sözlerini şu şekilde tamamladı:

“Yalovamız için derdimiz ortak, paydamız ortak, çünkü tek bir Yalovamız var. Bizim siyasetimiz önce millet, önce memleket diyenlerin siyasetidir. 21. yüzyılın ruhuyla; bilimden sanata, sanayiden teknolojiye, her alanda üreten, zengin, mutlu ve güçlü bir Türkiye’yi birlikte inşa edeceğiz… Bundan kimsenin şüphesi olmasın! Temsil ettiği ilkeler; umut, kararlılık, adalet, gelecek, bilgi, zenginlik, cesaret ve medeniyet olan, vizyonuna, misyonuna inandığım ve güvendiğim Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in önderliğinde İYİ Parti’nin neferi olarak Yalovamıza ve ülkemize hizmet etmek için çıktığım bu kutlu yolda desteklerinizi bekliyorum.”

Tanıtım toplantısında konuşan İYİ Parti Yalova İl Başkanı Osman Kendir de “Genel başkanımıza söz veriyoruz. 14 Mayıs’ta sandıklara sığmayacağız. İYİ Parti iktidarına hazır olun, biz hazırız. Allah’ın izni ile Yalova’yı, ülkeyi yönetecek kadroları oluşturuyoruz. Bu anlamda da genel başkanımızın vizyonu ile hareket ediyoruz. Bugün diyoruz ki ‘Yalova’nın vekili yok’ maalesef. Artık Yalova’nın bir vekili olsun istiyoruz. Bizler müteahhit değişikliğinden sıkıldık. Bizler zihniyet değişikliği yapmak istiyoruz. Artık bu ülkeye huzur ve güven gelmesini istiyoruz. Bu anlamada da sonuna kadar çalışacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.