TUTUK KOORDİNASYON ÇALIŞMALARI İÇİN HATAY’A GİTTİ

TUTUK KOORDİNASYON ÇALIŞMALARI İÇİN HATAY’A GİTTİ
Yayınlama: 09.02.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Kahramanmaraş merkezli meydan gelen 7.7 büyüklüğündeki depremden etkilenen Hatay’da inceleme ve koordinasyon çalışmalarında bulunmak üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından görevlendirildi.

Yaşanılan depremin ardından tüm illerde olduğu gibi Yalova’da başlatılan yardım kampanyalarının başında bulunarak koordinasyonlarıyla bizzat ilgilenen Tutuk, depremin 3. günü Hatay merkezine gitti. Burada Yalova Belediyesi tarafından görevlendirilen ve gönüllü olarak bu ilimize intikal eden Yalova Belediyesi personelleri başta olmak üzere diğer illerden gelen kurtarma ekiplerinin çalışmalarını koordinasyonunda bulunan Tutuk, yapılan kurtarma ve arama çalışmalarını bizzat yerinde organize etti.

Tutuk; “Biz Bu Acıyı Biliyoruz”

Depremin yaşandığı andan itibaren Yalova Belediyesi olarak gece gündüz demeden koordineli bir şekilde çalıştıklarını belirten Tutuk; “Yalovalılar olarak biz bu acıyı 24 yıl önce yaşadık. Depremin yaşandığı saatten itibaren çalışmalarımızı yoğunlaştırarak deprem bölgesinde ihtiyaç duyulan gıda, yiyecek başta olmak üzere tüm ihtiyaçları hemşerilerimizin desteğiyle toplayarak deprem bölgesine gönderdik ve göndermeye de devam ediyoruz. Şuanda Yalova Belediyesi ekiplerimizle birlikte Hatay’da bulunuyoruz. Burada bulunan ekiplerimiz dışında diğer deprem bölgelerinde de Yalova Belediyesi ekiplerimiz yer alıyor. Bizlerde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın görevlendirmesiyle hem Yalova Belediyesi ekiplerimizin hem de diğer illerden gelen arama kurtarma ekiplerinin çalışmalarını Hatay ilimizde bizzat takip ederek koordinasyon çalışmalarında yer almaktayız” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.