TUTUK; “MİRAÇ’I BURUK BİR ŞEKİLDE İDRAK EDECEĞİZ”

TUTUK; “MİRAÇ’I BURUK BİR ŞEKİLDE İDRAK EDECEĞİZ”
Yayınlama: 17.02.2023
A+
A-

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, idrak edeceğimiz Miraç Kandili dolayısıyla bir masaj yayımladı.

Feyiz ve bereketin arttığı üç aylar içinde bulunan Miraç Kandilini bu yıl buruk bir şekilde idrak etmenin üzüntüsü içerisinde olacaklarını belirten Tutuk, mesajına şöyle devam etti;

“Gönüllerimizin müstesna bir coşku yaşadığı bu mübarek gecelerin en önemlilerinden biri olan Miraç Kandilinde, Peygamber Efendimizin kutlu yolculuğunun anlamını kavramaya, insan olarak vazifelerimizi yerine getirmeye özen göstermeliyiz. Tüm alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.)’in göğe yükseldiği bu mübarek gece; bedenin ruha, ruhun sahibine yükselişini ifade eder. Miraç, Müslümanların imanlarını pekiştirir, kardeşlik şuurunu arttırır, bu kardeşlik ruhuyla birlikte yardımlaşma, birlik ve bütünlüğümüzü kat ve kat artarak devam eder. Bunun en güzel örneğini ise geçtiğimiz günlerde yaşamış olduğumuz Kahramanmaraş merkezli deprem sonrasında göstermemiz olmuştur. Türk Milleti olarak Allah’ın izni ve inayetiyle karşımıza çıkan tüm zorlukları yine birlikte aşacağımıza olan inancımız tamdır.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle bu yıl buruk bir şekilde idrak edeceğimiz Miraç Kandilinin tüm İslam Alemine hayırlara vesile olmasını niyaz ediyor, depremde hayatına kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.