TUTUK, YALOVA EKİBİ İLE MUCİZEYE ŞAHİTLİK ETTİ

TUTUK, YALOVA EKİBİ İLE MUCİZEYE ŞAHİTLİK ETTİ
Yayınlama: 09.02.2023
A+
A-

Hatay Merkez’de görevlendirilen ve AFAD Gönüllüsü olan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Hatay’da enkaz altında kalan 2 vatandaşın kurtarıldığı çalışmaları yönetti.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen depremde, tüm ülke seferber oldu. Yalova’dan 200’ün üstünde personel ve gönüllü ile birlikte Hatay’a giden Tutuk, enkaz çalışmalarına destek veren ekiplerin koordinesini sağlıyor.

Tutuk, Annesi ile Oğlun Kurtarıldığı Çalışmayı Yönetti

Bölgeye gider gitmez, Yalova Belediyesi personelleri ile bir araya gelen Tutuk, çalışmaları yönetti. İtfaiye Müdürlüğü personelleri ve gönüllüler ile yıkılan bir binada çalışmaları yöneten Tutuk, bir anne ve oğlunun hayata tutunmasını sağladı. Depremin 70’inci saatinde enkazdan çıkarılan anne ve oğlu hastaneye sevk edildi.

Tutuk, kurtarma haberini sosyal medya hesabından “Mucize” başlığı ile duyurdu. Devamında ise durumu; “Bu duygular nasıl anlatılabilir ki; enkaz altından gelen seslerin ardından ekibimizle hemen oraya yöneldik ve çok şükür Sefa kardeşimi annesi ile beraber 70. saatte sağ salim enkaz altından çıkardık” şeklinde ifade etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.