TUTUK:‘YEŞİL YALOVA’YI SAĞLAYACAĞIZ

TUTUK:‘YEŞİL YALOVA’YI SAĞLAYACAĞIZ
Yayınlama: 15.03.2024
A+
A-

Yalova Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Tutuk, Yalova şehir merkezine 10 bin ağaç dikileceği müjdesini verdi. Başkan Tutuk, bu adımın Yalova’nın simgesi olan çınar ağaçları ile şehrin yeşile boyanacağını belirtti.

Geçtiğimiz günlerde Yalova için vizyon projelerini kamuoyuna tanıtan Yalova Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Mustafa Tutuk’un ‘Ağaçlı Yollar’ projesi, çevrecilerden tam not aldı. Başkan Tutuk, Yalova şehir merkezine 10 bin ağaç dikileceğini söyledi. Tutuk, projenin amacının, şehrin genelini ağaçlandırarak çevre dostu bir şehir haline getirmek olduğunu vurguladı. Ayrıca, Atatürk’ün şehre bıraktığı yeşil mirası sürdürmek istediklerini ifade etti. Bu projeyle Yalova’nın güzelliklerine güzellik katılacağını belirten Tutuk, şehrin yukarıdan bakıldığında çınar ağaçlarıyla donatılmış, yeşil bir görüntüye sahip olacağını söyledi. Bu adımın sadece estetik değil, aynı zamanda çevresel sürdürülebilirlik açısından da önemli olduğunu vurgulayan Tutuk, projenin şehrin gelecek nesillere daha yaşanabilir bir şekilde aktarılması için bir adım olduğunu belirtti.

‘Yeşil Yalova’yı sağlayacağız’

Yalova’nın simgesi olan çınar ağaçları ile Yalova’nın adeta yeşile boyanacağını belirten Tutuk, “Atamızın şehrimize bıraktığı yeşil Yalova mirasını sürdüreceğiz.  Şehrimizin genelini ağaçlandırarak çevre dostu bir şehir haline getireceğiz. Yalovamızın güzelliklerine güzellik katacağız. Şehrimize yukarıdan baktığımızda yemyeşil bir ova göreceğiz. Çınar ağaçları ile donatılmış Yalova, yeşil Yalova’yı sağlayacağız” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.