ULAŞTIRMA BAKANI YALOVA’DA AÇILIŞ YAPTI

ULAŞTIRMA BAKANI YALOVA’DA AÇILIŞ YAPTI
Yayınlama: 26.01.2023
A+
A-

Açılış öncesi Yalova’ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesini ziyaret etti. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’nu Yalova Valisi Muammer Erol, Ak Parti İl başkanı Muğlim Bağatar, MilletvekiliMeliha Akyol, Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, İl Genel meclis başkanı Hasan Soygüzel, İl yöneticileri, ilçe ve belde belediye başkanları  ile Yalova il Protokolü karşıladı.

Törenin açılış konuşmasını AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol yaptı. Akyol, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Osmangazi Köprüsü’nün açılışı ile birlikte Yalova’mızın değeri kat be kat arttı. İstanbul’daki sanayici ve işadamlarının hemen her gün gelip gittiği bir il olduk. Bunun için Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’na da çok teşekkür ediyoruz. Valilikte yapılan toplantıda Yalova’mızın Armutlu’dan Altınova’ya kadar Ulaştırma Bakanlığının uhdesinde olan tüm konuları ve projeleri de masaya yatırma imkanı bulduk. Bu anlamda da değerli bakanıma çok teşekkür ediyorum. Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantılı yollarının Yalova’mıza hayırlı olmasını diliyorum.”

”YALOVA’NIN ULAŞIM AĞINI GÜÇLENDİRECEK HER PROJENİN ÖNEMİNİN FARKINDAYIZ.”

Yalova Valisi Muammer Erol, yaptığı konuşmada, “Son 5 yılda büyümede ülkemizin birincisi olan Yalova’da sağlık ve ulaşım altyapısının ciddi yenilenmeye ve takviye edilmeye ihtiyacı vardı. O ihtiyaç görüldü ve gereği yerine getirildi. Ben de bunu yapanlara teşekkür ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Bakanımız başta olmak üzere, bu işe emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.Törende son olarak kürsüye gelen Ulaştırma ve AltyapıBakanı Adil KaraismailoğluYalova’nın her geçen gün potansiyelinin arttığını söyledi. Karaismailoğluyaptığı konuşmada, “Yalova, her geçen gün artan potansiyeliyle stratejik bir konuma sahiptir. Aynı zamanda Marmara ve Ege bölgeleri arasında ana ulaşımı sağlayan, Kuzey, Güney yönlerinde uzanan karayolu bağlantılarıyla da önemli bir kavşak noktasındadır. Bu nedenle Yalova’nın ulaşım ağını güçlendirecek her projenin öneminin farkındayız ve tüm projeleri de yakından takip ediyoruz. İstanbul-İzmir Otoyolu ve Osmangazi Köprüsü ile Yalova’yı İstanbul’a adeta kapı komşusu yaptık” sözlerine yer verdi. Karaismailoğlukonuşmasını şöyle sürdürdü: “Yalova’yı gemi inşa sanayi merkezlerinden birisi haline getirdik. Bugün büyük bir memnuniyetle milletimizin hizmetine sunduğumuz Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları da kentin kuzey-güney aksında bulunan ve ulaşımdaki önemini arttıran karayolu bağlantılarını güçlendiren bir yatırımımız oldu. 25 metre platform genişliğine sahip Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ile bin 600 metre uzunluğundaki bağlantılı yolları ve 33 metre uzunluğa sahip köprümüzü inşa ettik. Yalova Hastanesi, Yalova Emniyet Müdürlüğü, Otogar ile yapılması planlanan alışveriş merkezi nedeni ile söz konusu kesimde artacak trafik hacminin önlemini şimdiden almış olduk. Böylece kesintisiz ulaşımı da sağladık. Trafik güvenliği ve seyahat konforunu arttırdık. Yalova’nın altyapısını güçlendirmeye ve geleceğe hazırlamaya devam edeceğiz. Yatırımlarımızla Yalovalılara hizmete, istihdama, konfora ve mutluluğa yol açıyoruz. Yollar akarsu gibidir. Geçtikleri yerlere hayat katarlar. Yollarımız ve altyapı projelerimiz de geçtikleri yerlerin istihdamına, üretimine, ticaret, kültür ve sanatına can katmaktadırlar. Milletimize sunduğumuz eserlerimizin yanı sıra yapımı devam eden diğer projelerimiz de hayata geçtiğinde Yalova’nın gelişen ulaşım ağıyla turizm, ticaret ve üretim faaliyetleri daha da üst seviyelere çıkacak. Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve Bağlantı Yolları Projesi’nin hayata geçmesinde emeği geçen tüm Karayolları Genel Müdürlüğü ve yüklenici firma personeline teşekkür ediyorum.”

Konuşmaların ardından Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Yalova Otogar Kavşağı Köprüsü ve bağlantı yollarının açılış töreninde yaptığı konuşmada, bakanlık olarak hayata geçirdikleri her proje ile büyüme, ihracat, istihdam ve üretim için güçlü bir kaldıraç görevi üstlendiklerini söyledi. Her projeyle hem tasarruf ettiklerini hem de Türkiye’nin bütünsel kalkınmasına fayda sağladıklarını vurgulayan Karaismailoğlu, 19 Ocak’ta Amasya’da Badal Tüneli, ardından 22 Ocak’ta İstanbul’da Kâğıthane-İstanbul Havalimanı Metro Hattı’nın açılışlarıyla “Cumhuriyetin yeni yüzyılına” güçlü bir başlangıç yaptıklarını kaydetti.

KARAYOLU TAŞIMACILIĞI, GELİŞMİŞ ÜLKELERİN VAZGEÇİLMEZ ULAŞIM MODLARINDAN BİRİDİR

Dev projeleri bir bir tamamlayarak hizmete aldıklarını ve yenilerine başladıklarını dile getiren Karaismailoğlu, “Sabah Gemlik’teydik, şimdi de Yalova’da. Bakanlığımız sorumluluğundaki en önemli hizmet kollarından biri olan karayolu taşımacılığı, gelişmiş ülkelerin vazgeçilmez ulaşım modlarından biridir. Hem uluslararası hem de yurt içi yük ve yolcu taşımacılık faaliyetlerinde kilit bir rol oynar. Lojistik sistemin kılcal damarı olarak hayati bir fonksiyon üstlenir. Karayolları, çağın ihtiyaçlarına uygun inşa edilmiş projeler sayesinde ülkelerin çehresini aydınlattığı gibi uluslararası pazarlarda rekabet avantajının elde edilmesi için de kritik önemdedir. Biz de bu önemin farkında ve bilincinde olarak binlerce çalışma arkadaşımızla beraber işimizin her daim başındayız. Bakanlığımız, bu çalışmaları sayesinde ekonomiye doğrudan katkı sağlayan, yüksek kalitede, kesintisiz, konforlu ve en üst düzeyde güvenli hizmet sunan, yenilikçi değerlerle bezenmiş, sürdürülebilir kalkınma hamlelerinin öncüsü konumuna yükseldi. Milletimize hizmetin en iyisini sunabilme, Türkiye Yüzyılı’na giden yolda altyapıyı inşa ederek gençlerimize, ülkemize hizmet edebilmenin gururu içindeyiz. Bu gurur, motivasyonumuzun, heyecanımızın, çalışkanlığımızın ana kaynağı” ifadelerini kullandı.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.