YALOVA 5 HAZİRAN ÇEVRE FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR

YALOVA 5 HAZİRAN ÇEVRE FESTİVALİNE HAZIRLANIYOR
Yayınlama: 31.05.2023
A+
A-

Yalova Belediyesi’nin ‘Sürdürülebilir Şehir Yalova’ sloganıyla bu yıl 2.sini düzenleyeceği ‘Yalova Ekofest’ 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirilecek.

5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde Yalova Belediyesi öncülüğünde gerçekleştirilecek olan etkinliklere, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Atatürk Bahçe Kültürleri Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve TEMA ile birlikte 7 firma katılım sağlayacak.

 

Öğrencilerin Yürüyüşü İle Başlayacak

 

5 Haziran Pazartesi günü saat 10:00’da Gazipaşa Caddesi Mini Amfi önünden çeşitli okullardan ‘Ekofest Yalova’ etkinliğine katılım sağlayan öğrencilerin farkındalık yaratan tema ve görsellerle Balkan Orkestrası eşliğinde başlayacak olan yürüyüş, Yalova Kent Müzesi’nde son bulacak.

 

Festival Alanında Etkinlikler Düzenlenecek

 

15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı festival alanında devam edecek olan ‘Ekofest Yalova’ etkinlikleri Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emirhan Balkaya’nın açılış konuşmasıyla başlayacak.

BİRCAM Vakfı, GCA ve Park Cam birlikteliği ile Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek olan “EKOMAT” Projesi’nin, pilot şehir olarak seçilen Yalova’da 1 yıllık sayısal veriler ve sonuçları paylaşılacak. Yalova’da Ekomatları en çok kullanan, geri dönüşüme katkı sağlayanlara toplam 6 kategoride hediyeleri takdim edilecek. Son olarak Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un konuşmasıyla devam edecek program, Mareşal Fevzi Çakmak İlkokulu geri dönüşüm defilesi ve Gaziosmanpaşa İlköğretim Okulu da atık eşyalardan oluşturdukları ritim grubunun gösterisi gerçekleştirilecek.

 

Kurulan Atölyelerle Vatandaşlar Bilgilendirilecek

 

‘Ekofest Yalova’ etkinliğine ev sahipliği yapan başta Yalova Belediyesi olmak üzere etkinliğe katılım sağlayan firma, kurum ve stk’ların kurmuş oldukları stantlarda Yalova Kağıt Atölyesi, Atık Kağıtlardan Kolye Yapım Atölyesi, Cam Atölyesi, Atıksız Mutfak Atölyesi ve Kompost

Atölyelerinde geri dönüşümden yapılan malzemeler uygulamalı olarak yapılacak ve sergilenecek. .

 

Etkinlikler Konserle Sona Erecek

Yalova Belediyesi’nin ‘Sürdürülebilir Şehir Yalova’ sloganıyla bu yıl 2.sini düzenleyeceği ‘Yalova Ekofest’in 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde gerçekleştirdiği etkinlikler Yalova Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri ve Balkan Orkestrasının konseriyle son bulacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.