YALOVA ‘BİRLİK’ OLDU

YALOVA ‘BİRLİK’ OLDU
Yayınlama: 06.02.2023
A+
A-

 

TUTUK:’YALOVA HALKI VE BELEDİYESİ DEPREMZEDELERİN YANINDADIR’

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, yaptığı paylaşımda “Çok Yüce Bir Milletiz. Yardım kampanyamıza hemşerilerimizden büyük destek var. Yardımlar akın akın geliyor. Hemşerilerimize duyarlılıkları için teşekkür ediyoruz. Daima biriz beraberiz” dedi. Mustafa Tutuk, yardımseverler tarafından getirilen eşyaların fotoğraflarını da paylaştı. Ayrıca deprem bölgesinde acil lazım olan yardım malzemelerin listesini duyurdu.

 

Çiftlikköy Belediyesi İtfaiyesi ekipleri deprem bölgesine doğru yola çıktı. Konuyla ilgili Çiftlikköy Belediyesi’nden yapılan açıklamada “Çiftlikköy İtfaiyesi Yalova’dan deprem bölgesine doğru yola çıktı. Deprem felaketi için yapılacak çalışmalara destek amacıyla yola çıktık. Allah bir cana el uzatmayı ve sağ salim kurtarmayı nasip etsin” denildi.

 

ALTINOVA’DAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM
Altınova Belediyesi, tüm imkânlarıyla deprem bölgesi için seferber oldu. Altınova Belediyesi tarafından ilçede başlatılan yardım kampanyasına vatandaşlar büyük destek verdi.
Altınova’dan deprem bölgesine ilk olarak bir tır, bir iş makinesi ve acil kurtarma aracı ile 3 itfaiye personeli ve 2 operatör bölgeye uğurlandı.Dualarla uğurlandıAltınova itfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, itfaiye personelleri İskender İnce, Hasan Basri Ekşi ve 2 operatör ile araçlar deprem belgesine törenle gönderildi.
Bu çerçevede Altınova Belediyesi ile Çınar Nakliyat Firması işbirliğiyle bir tır ve iş makinesi, Altınova Belediyesi’ne ait çift kabinli acil kurtarma aracı ve 3 itfaiye personel ile 2 operatör deprem bölgesine dualarla uğurlandı.
Personel ve araçlar Altınova İlçe Müftüsü Ümit Kartal’ın dualarıyla; Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve belediye meclis üyeleri, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve yönetim kurulu üyeleri, Çınar Nakliyat Sahibi Bekir Çınar, Altınova Belediyesi ALBEL Genel Müdürü Temel Baş ve daire amirlerince deprem bölgesine uğurlandılar.

ÇINARCIK’DAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIM

Çınarcık Belediyesi deprem bölgesine 20 kişilik arama kurtarma ekibiyle birlikte yardıma gitti. Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 04.17’de meydana gelen 7,4 büyüklüğündeki deprem sonrasında Çınarcık Belediyesi ekipleri 2 araçla 20 kişimik ekiple yola çıktı.

Çınarcık Belediye başkanı Numan Soyer “Üzüntümüz çok büyük! On ilimizi etkileyen deprem nedeniyle can kayıplarımız ve yaralılarımız var. Yaralarımızı birlikte sarmak için bizde Çınarcık Belediyesi olarak 2 araç ve 20 personelden oluşan arama kurtarma ekibimiz Kahramanmaraş’a doğru yola çıktı.” dedi

Öte yandan Altınova Belediyeside deprem bölgesine yardım kampanyası başlattı.

Altınova belediyesinden yapılan açıklamada ” Tüm dualarımız, tüm kalbimiz ve desteklerimizle yanınızdayız. Devletimiz ve aziz milletimizle bu felaketi de yine birlikte atlatacağız.Bir kez daha hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Altınova Belediyesi olarak yardım kampanyası başlatıyoruz ve sizlerin yardımlarını bekliyoruz. Tüm depremzedelerimiz için battaniye, mont, kışlık bot, uyku tulumu, atkı bere gibi yardımlarınızı belediye hizmet binamızda topluyoruz. (İKİNCİ EL MALZEME KABUL EDİLMEYECEKTİR.) ” denildi

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.