YALOVA’DA 19 MAYIS TÖRENLE KUTLANDI

YALOVA’DA 19 MAYIS TÖRENLE KUTLANDI
Yayınlama: 20.05.2023
A+
A-

Yalova’da 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen programa Vali Muammer Erol, Adalet ve Kalkınma Partisi Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol, Cumhuriyet Halk Partisi Yalova Milletvekili Tahsin Becan, Karamürselbey Eğitim Merkezi ve Garnizon Komutanı Dz. Alb. Cenk Topuz, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Senay Yürür Karslıoğlu, Vali Yardımcısı Mehmet Bahattin Atçı, Vali Yardımcısı Mustafa Asım Alkan, Vali Yarımcısı Harun Kaya, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Ali Naci Binici, Sahil Güvenlik TCSG-17 Komutanı SG Gv. Asb. Kd. Üçvş. Selçuk Özkan, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Siyasi Partilerin Temsilcileri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Şehit Yakınlarımız, Gazilerimiz,  İl Protokolü, öğretmeler ve öğrenciler katıldı.

Yalova Valiliği tarafından düzenlenen 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende konuşan Gençlik ve Spor İl Müdürü Salih Kılıç, 19 Mayıs’ın tarihe milli mücadelenin başladığı gün olarak kaydedildiğini belirterek, “19 Mayıs 1919 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Samsun’a çıkarak Türk milletinin yeniden uyanışının, bağımsızlık mücadelesinin ve cumhuriyetimizin doğuşunun ilk adımını atmıştır. Türk halkı, Atatürk’ün öncülüğünde azim ve kararlılıkla çalışarak ülkenin kurtuluş mücadelesini başlatmış ve başarıya ulaştırmıştır” dedi.

Ardından gençler tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar ve şiirler okundu.  Programda Vali Muammer Erol’un ulusal ve uluslararası yarışmalarda derece elde eden gençlere hediyelerini takdim etti. Tören karate gösterisiyle sona erdi.

Tezhip ve kaligrafi sergisi açıldı

Kutlama programı sonrasında Yalova Kent Müzesi’nde tezhip ve kaligrafi sergisinin açılışı törene katılan protokol üyeleri tarafından gerçekleştirildi. Daha sonra ise  15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kitap Fuarı’nın açılışını gerçekleştirerek, fuar alanını gezdi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.