YALOVA’DA SOKAKLAR 30 YIL SONRA ASFALTA KAVUŞTU

YALOVA’DA SOKAKLAR 30 YIL SONRA ASFALTA KAVUŞTU
Yayınlama: 10.08.2022
A+
A-

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İstanbul Caddesi üzerinde 30 yıldır asfaltlanmayan sokakların yenilenmesi için gerekli girişimleri yaptı. Altyapısı ve kaldırımları yenilenen Morgül, Yaşar Doğu, Leylak ve Bakkal Sokak’ta asfaltlama çalışmaları başladı.

Yalova Belediyesi ekiplerince sabah erken saatlerde başlayan asfaltlama çalışmaları havanın kararmasıyla birlikte de devam etti. Ekipler, Morgül, Yaşar Doğu ve Bakkal Sokak’ta asfaltlama çalışmalarını tamamladılar. 30 yıldan beri ne kaldırımları yenilenen, ne de asfaltlanan Morgül, Yaşar Doğu, Leylak, Bakkal Sokağın da onlarca yıldır süren mağduriyeti sona erdirilmiş oldu.

Ekipler, İstanbul Caddesi üzerinde bulunan diğer ara sokaklarda asfaltlama çalışmalarını kısa zaman içerisinde tamamlanacağı bildirildi.

Tutuk, “Sadece Bu Yaz 20 Bin Ton Asfalt Dökeceğiz”

Çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’yı çukurlu ve bozuk yollardan kurtarıp modern cadde ve sokaklara kavuşturacaklarını ifade etti. Şu ana kadar toplamda 30 bin ton gibi yüksek bir rakamda asfaltlama yapıldığını da vurgulayan Tutuk, “Biz vatandaşlarımızın taleplerine göre hareket ediyoruz. Morgül Sokak, Leylak Sokak, Bakkal Sokak 25-30 yıldır asfalt atılmamış sokaklarımız. Kaldırımları dahi değiştirilmemiş bu sokakların. Biz bu konuda hemen harekete geçip önce kaldırımlarını yeniledik. Ardından altyapıyı yeniledik. Sonunda da aşınma asfaltımızı atarak bu sokaklarımızın 30 yıllık asfalt hasretini sona erdirdik. Bugüne kadar şehrimize 30 bin ton asfalt döktük. Sadece bu yaz 20 bin ton asfalt dökeceğiz. Yalova’mızı çukurlu ve kötü yollardan kurtarıp modern sokaklara ve caddelere kavuşturacağız” dedi.

Su Taşkınlarının Önüne Geçtik

Yalova’da bunları yaparken altyapıyı da iyileştirdiklerini dile getiren Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Bununla da kalmadık. Yalova’da İstanbul Caddesi’nde olsun, Fatih Caddesi’nde olsun her yağmurda su baskınları yaşanır vatandaşın esnafın ev ve işyerleri sular altında kalırdı. Bu konuda vatandaşımızın mağduriyetine son vermek adına gerekli çalışmaları yaptık. Fatih Caddesi, Şehit Ömer Faydalı Bulvarı, Elmalık Yolu ve son olarak da İstanbul Caddesi’nde 2 noktadan su taşkınlarına karşı önlem aldık. Yeni yağmur suyu kanalları döşedik. Yağmur suyunu taşıyan borları da büyüttük. Bu sayede artık bu caddelerimiz su baskınlarından kurtulmuş oldu” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.