YALOVA’DA YAPIMI TAMAMLANAN POLİS NOKTASI HİZMETE AÇILDI

YALOVA’DA YAPIMI TAMAMLANAN POLİS NOKTASI HİZMETE AÇILDI
Yayınlama: 11.08.2022
A+
A-

Geçtiğimiz yıl protokolü imzalanan Bağlarbaşı Mahallesi’nde bulunacak karakol binasının tamamlanmasıyla, 11.08.2022 Perşembe günü açılışı gerçekleştirildi.

Yalova Belediyesinin Bağlarbaşı Mahallesi’nde yer teminini sağladığı, inşasını Yalova Makine İhtisas OSB’nin üstlendiği polis noktasının açılışına; Yalova Valisi Muammer Erol, Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Bahçekapılı, İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, İl Jandarma Komutanı Mustafa Bakçepınar, Yalova AK Parti İl Başkanı Muğlim Bağatar, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel,  ve Yalova Makine İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir ile kurum müdürleri ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri katıldı.

Açılış töreninde konuşan İl Emniyet Müdürü Göksel Topaloğlu, gücünü kanunlardan alan Türk Polis Teşkilatının değişen ve gelişen teknoloji çağına hızla ayak uydurma çaba ve gayreti içinde olduğunu ifade etti.

Topaloğlu, “Huzur, güven ve barışın şehri güzel Yalova’mızda değerli vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek adına, Belediye Başkanlığımızca yer tahsisi yapılan, protokol ile Yalova Makine İhtisas OSB tarafından yapımı tamamlanan ve tarafımıza teslim edilen hizmet binası bugün itibarıyla Bağlarbaşı Polis Noktası olarak faaliyete başlamıştır.” dedi.

GÜZEL BİR ÖRNEK

Açılışta konuşan Yalova OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir, “Biz Yalova’da sanayi binalarından bir küme oluşturmuyoruz. Biz bir ekosistem oluşturmaya çalışıyoruz. Üniversite, sanayi, kamu ekosistemini oluşturmaya çalışıyoruz. Bu kamu-sanayi iş birliği adına güzel bir örnek. Bölgede böyle bir polis noktası ihtiyacı olduğu bizlere sunulduğunda, sosyal sorumluluk bilinciyle biz de böyle bir katkıyı memnuniyetle kabul ettik. Bugün verdiğimiz sözü tutuyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz Sanayi, Üniversite, Kamu ekosistemi oluşturmak istiyoruz. Bu nedenle kamu-sanayi iş birliğine çok güzel bir örneği bugün yaşıyoruz. Bu anlamda karakol binamızı tamamlayıp açılışını yapmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugünün bizim için üç anlamı var. Birincisi şehrin ihtiyacının giderilmesi anlamında bir sosyal sorumluluk projesi. İkincisi kamu-sanayi iş birliği projesi. Üçüncüsü ise huzur ve güvenliğimizin teminatı kolluk güçlerine destek olma anlamındaki vatani görevimiz. Emeği geçen başta Sayın Valimiz Muammer Erol’a, Sayın Milletvekilimiz Meliha Akyol’a, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Göksel Topaloğlu’na, Sayın Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’a ve emeği geçen herkese şükranlarımızı sunuyorum. Yalovamıza ve emniyetimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından AK Parti Yalova Milletvekili Melih Akyol, OSB Yönetim Kurulu Başkanı Direnç Özdemir’e teşekkür plaketi takdim etti. Son olarak da Vali Erol başta olmak üzere protokolün kurdele kesimi ile tören sona erdi.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.