YAZ OKULU KAPANIŞ PROGRAMI COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ

YAZ OKULU KAPANIŞ PROGRAMI COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
Yayınlama: 31.07.2022
A+
A-
Hayrat Vakfı ve İkbal Eğitim Araştırma Kültür Derneği olarak Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Merkezi ve Yalova Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Yaz Okulu’nun Kapanış Programı gerçekleşti.
Programa Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova İl Başkanı Muğlim Bağatar, Yalova İl Müftüsü İlyas Yılmaztürk, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü, Muhammed Edib Özyılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi İl Yöneticisi Murat KALAYCI, Yalova Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Mustafa Öztaş, Halk Eğitim Müdürü Sadrettin Doğan ve veliler katılım sağladı. MİLLİ VE MANEVİ GELİŞİM DERSLERİ VERİLDİ Kur’an-ı Kerim-Elifbâ, Osmanlı Türkçesi, Siyer-i Nebî, Adab-ı Muaşeret İmân-Ahlâk ve Değerler Eğitimi dersleri verildi. Gönüllü eğitimciler tarafından çocukların manevi gelişimlerinin desteklendiği sunum ve dersler yapıldı.
SOSYAL VE SPORTİF GELİŞİM PROGRAMLARI YAPILDI
Hayrât Vakfı ve İkbal Derneği olarak yürüttüğümüz Yaz Okulu müddetince; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Kapalı Havuzunda yüzme, Spor Salonunda okçuluk, Amatör Saha’da bir dizi sportif etkinlikler antrenörler eşliğinde gerçekleşti. Her hafta at çiftliği, parkur, havuz; futbol, basketbol, masa tenisi, voleybol vb. gibi etkinliklerle, piknik ve çeşitli yarışmalarla çocukların sosyal ve sportif gelişimlerine katkı sağlayan faaliyetlere yer verildi. Çocuklar tüm bu ders ve faaliyetler ile hem öğrendiler hem eğlendiler.
MUHTEŞEM KAPANIŞ MERASİMİ
Beş hafta boyunca Saffet Çam Ortaokulu’nda devam eden kursun nihayetinde Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde kapanış programı yapıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Hayrat Vakfı Temsilcisi Abdülkadir Demir, kursa katılan öğrencileri, tebrik etti ve kurs boyunca emek sarf eden öğretmenlere ve çocuklarını kursa gönderen velilere teşekkür etti. Demir, konuşmasında Kur’an-ı Kerim hizmetinin ehemmiyeti üzerinde durdu. Salonda büyük bir coşku ile karşılanan Yalova Valisi Sayın Muammer Erol, Yaz Okulu’nda eğitim gören anasınıfı öğrencilerine hediye takdim etti. Ak Parti Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Ak Parti Milletvekili Meliha Akyol, Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel, Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı Namık Öz, Gençlik ve Spor İl Müdür V. Salih Kılıç, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol yoğunluklarından dolayı katılamayıp; selamlarını ve tebriklerini ilettiler.
ÇOCUKLARIN KAPANIŞ PROGRAMINDAKİ SUNUMLARI
Kapanış programında, öğrencilerin Kur’an-ı Kerim okumaları, Hadis-i Şerif ezberleri, iman esasları ve değerler eğitimi soru-cevap sunumları ve ilahi dinletileri büyük bir ilgi ve beğeniyle izlendi. Program sonunda, yaz okuluna katılan 180 öğrenciye sertifikaları ve hediyeleri verilerek hatıra fotoğrafları çekildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.