YELE:“TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”

YELE:“TÜM SORUNLARIN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ”
Yayınlama: 31.05.2024
A+
A-

Seçildiği günden itibaren ilçe genelinde yoğun bir çalışma temposuna giren Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, en hızlı büyüyen mahalle olan Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. Başkan Yele, “Mehmet Akif Ersoy Mahallesi hızlı büyüyor. Bu yüzden sorunları da hızla artıyor. Biz tüm bu sorunların üstesinden geleceğiz” diye konuştu.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’nde dere kenarındaki yürüyüş yolu çevresindeki çalışmalarda şu ana kadar gelinen durumla ilgili saha kontrolü yaparak birim müdürlerinden bilgi aldı. Daha önce yapılan ve bundan sonra yapılması planlanan peyzaj ve yeşil alan düzenlemeleri ile sosyal donatı alanları hakkında yeni bir konsept üzerinde çalıştıklarını dile getiren Başkan Yele, Mehmet Akif Ersoy Mahallesi’ne özel önem verdiklerini dile getirdi.

Çiftlikköy’ün en hızlı büyüyen mahallesinin Mehmet Akif Ersoy olduğunu dile getiren Adil Yele, “Bunun yanında mahallemizdeki yerleşim miktarı ve nüfus da hızla artıyor. Bu hızlı artışın beraberinde sorunları da arttırması çok doğal. Benim de sakini olduğum mahallede yollardan tutun da yeşil alan sıkıntısına kadar çözülmesi gereken çok sayıda mesele var. Bunlarla ilgili hemen ciddi bir aksiyon alıp çalışmalarımızı yürüteceğiz” diye konuştu.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Adil Yele, sözlerine şöyle devam etti:

“Kazımiye Deresi yürüyüş yolunda son durumu yerinde inceledik. Burada neler yapılabiliriz, yeni bir konsept belirleyebilir miyiz, bunları yerinde görmek amacıyla saha kontrollerimizi gerçekleştirdik. Bin metreye yakın bir yürüyüş yolumuz var. Alanla ilgili paftaları da detaylı olarak inceleyip ona göre planlamalarımızı yapacağız. Mevcutta iki adet oyun parkımız var, bazı peyzaj düzenlemeleri yapılmış durumda. Önceki planlamalarda boş kalan yerler vardı, şimdi mahalle sakinlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın en güzel şekilde faydalanabileceği bir konsept üzerine çalışmalarımız olacak. Bu bölgeyi güzel Çiftlikköyümüze yakışır, her vatandaşımızın zaman geçirmek isteyeceği dört dörtlük bir hale getirmek amacıyla ön incelemelerimizi yerinde görerek yapmış olduk.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.