VATANDAŞ ‘ALİ TOSUN’ DİYOR AMA.. HADİ HAYIRLISI!

VATANDAŞ ‘ALİ TOSUN’ DİYOR AMA.. HADİ HAYIRLISI!
Yayınlama: 29.07.2022
A+
A-

2020 yılının Haziran ayında göreve gelen ve o günden beri ilde birçok başarılı çalışmaya imza atan Yalova Milli Eğitim Müdürü Dr. Abdülaziz Yeniyol, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından görevden alındı. Yeniyol’un yerine Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe atandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer , iddiaya göre Yalova ilinde taşımalı Millî Eğitim Müdürlüğü yapan Aziz Yeniyol’un görevden alma kararnamesini imzaladı.

YENİ MÜDÜR BODRUM’DAN
Yalova Milli Eğitim müdürlüğü görevinden alınan Aziz Yeniyol’un yerine Bodrum İlçe Millî Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe görevlendirildi.

HALİL İBRAHİM AKMEŞE KİMDİR?

1981 tarihi doğumlu olup, İlköğrenimini SİNOP/Gerze’ de; ortaöğrenimini SAMSUN/Bafra’da tamamladı.

1999 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Matematik Öğretmenliği Bölümüne kayıt yaptırdı. 2003 yılında lisans programından mezun oldu.

Aynı yıl Ordu’nun Gölköy ilçesi 75.Yıl Yatılı İlköğretim Bölge Okulu Matematik Öğretmenliğine atandı.

Askerliğini 2005 yılında Ardahan’da yedek subay öğretmen olarak yaptı. 2008 yılında Samsun/Bafra Şeyhulaş İlköğretim Okuluna atandı. 2009 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Bölümünde yüksek lisans programına başladı ve 2011 yılında mezun oldu.
2010 yılında Samsun/Alaçam Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdür Yardımcılığı görevine atandı. 2011 yılında Açıköğretim Fakültesi Kamu Yönetimi Programına kayıt yaptırdı ve 2015 yılı haziran ayında bu programdan mezun oldu.
Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2013 Ekim ayında sınava dayalı müdür atamaları neticesinde Yeşilyazı Ortaokulu müdürü olarak ve 2014 Aralık ayında Samsun Anadolu Lisesi´ne Müdür olarak atanan Halil İbrahim Akmeşe, 30 / 01 / 2018´ de İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürü görevine başladı.

Ardından Muğla/Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak 24/09/2021 görevine başladı. Akmeşe 28 Temmuz 2022 tarihinde Yalova Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.
Evli ve iki çocuk babasıdır.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.