ALTINOVA KAPALI PAZAR YERİ TÖRENLE AÇILDI

ALTINOVA KAPALI PAZAR YERİ TÖRENLE AÇILDI
Yayınlama: 28.07.2023
A+
A-

Altınova Kapalı Pazar Yeri törenle açıldı

 

Altınova Belediyesi tarafından inşa Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri, Cumhuriyet Mahallesi Belediye Hizmet Binası arkasında törenle hizmete girdi.

Kapalı Pazar Yeri’nin açılış kurdelesini; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti Yalova Milletvekilleri Ahmet Büyükgümüş ve Meliha Akyol ile protokol üyeleri kesti.

Çok amaçlı kullanılacak

İlçede Perşembe günleri kurulan semt pazarlarında alışveriş yapan vatandaşlar ile tezgâh açan esnafın kışın soğuk ve yağmurdan, yazın sıcaktan korunması amacıyla hayata geçirilen kapalı pazaryeri törenle hizmete girdi.

Kapalı Pazar Yeri Perşembe günleri dışında otopark olarak kullanılacak. Altınova belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Pazar yerinin olası bir afet durumunda ise barınma yeri olarak kullanılacağını açıkladı. Başkan Oral, “Keyifli alışverişin merkezi olan projemizin ikinci etabında cep sineması, düğün ve konferans salonu, kafeterya ile ilçemizin cazibe merkezi olacak” diye konuştu.

“Açılışlara bir yenisi daha eklendi”

Törende konuşan AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, “Altınova Belediyemiz tarafından düzenlenen açılışlara bir yenisi daha eklendi. Kapalı Pazar Yeri açılışını gerçekleştirdik. Hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyor, Dr. Metin Oral Başkanımızın başarılı çalışmalarının devamını diliyorum” dedi.

 

thumbnail abkpyta2

“Hayırlı olsun”

AK Parti MKYK üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş de, “Altınova Belediyemiz tarafından yapımı tamamlanan Kapalı Pazar Yeri, ilçeye yeni bir değer kattı. Bu güzel hizmet için Belediye Başkanımız Dr. Metin Oral’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Geniş katılım

Altınova Belediyesi Kapalı Pazar Yeri’nin açılışına; Yalova Valisi Muammer Erol, AK Parti MKYK üyesi ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Yalova İİl Emniyet Müdürü Salih Gözüm, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, il genel ve belediye meclis üyeleri, muhtarlar, daire amirleri vd vatandaşlar katıldı.

Pazar Yeri

Yaklaşık 3 bin 250 metrekare alana sahip. İçerisinde zabıta birimi, WC, abdesthane, mescidin bulunduğu bir yapıya sahip. Pazar yapılmadığı günlerde otopark olarak kullanılacak. Çelik yapı olarak tasarlandı kaynak kullanılmayarak tamamen blonlu olarak tasarlandı. Günümüz mimarisine uygun olarak tasarlanmıştır. Yaklaşık 65 araç kapasiteli. Alanda, 81 pazar yeri bulunmakta.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.