ALTINOVA’DAN DEPREM ÇOCUKLARINA ANLAMLI DESTEK

ALTINOVA’DAN DEPREM ÇOCUKLARINA ANLAMLI DESTEK
Yayınlama: 18.02.2023
A+
A-

Altınova Belediyesi’nin destekleriyle Altınova İlçe Halk Kütüphanesi tarafından deprem bölgesindeki çocuklar için kitap, kırtasiye malzemesi ve oyuncak kampanyası düzenlendi. Altınovalı çocuklar kampanyaya büyük destek verdi.

Altınovalı çocukların yardımlarıyla; okuma ve boyama kitabı, boyama kalemi, oyuncak, oyun hamuru gibi materyaller, gezici kütüphane aracılığıyla deprem bölgeye gönderildi.

Çocuklar unutulmadı

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 10 ili etkileyen depremde etkilenen vatandaşlar için Altınova seferber oldu. Depremde etkilenen çocuklar da unutulmayarak onlar için okuma ve boyama kitabı, boyama kalemi, oyuncak, oyun hamuru gibi materyallerden oluşan yardım kampanyasında toplanan malzemeler çocuklara ulaştırılmak üzere gezici Kütüphane aracıyla bölgeye gönderildi.

“Desteklerimiz devam edecek”

Çocukları önemsediklerini ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Depremzede çocuklarımızın vakitlerini daha anlamlı ve faydalı şeyler yaparak geçirsin istedik. İlçemize gelen depremzede çocuklarımız için el ele vermeye davet ediyoruz. Encümen kararımızla; deprem bölgesinden ilçemize gelen her çocuğumuza ayda 500 TL. nakdi yardımımız olacak. Bunun dışında çocuklarımız için elimizden gelen her türlü desteği vereceğiz” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.