BAŞKAN ORAL: HER ALANDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM VE GELİŞİME İMZA ATTIK

BAŞKAN ORAL: HER ALANDA BÜYÜK BİR DEĞİŞİM, DÖNÜŞÜM VE GELİŞİME İMZA ATTIK
Yayınlama: 21.08.2023
A+
A-

Altınova’nın kendi küçük standartları ile büyük bir şehir olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Dr. Metin oral, “Kolay değil, adım adım, etap etap bir vizyon ve misyon çerçevesinde ilmek ilmek işleyerek bunu başardık” diye konuştu.

Başkan Oral ilçe genelinde yapılan çalışmaları değerlendirerek, “Geride bıraktığımız süreçte meclis üyelerimiz, belediye personelimizle ve ilçe dinamiklerimizle Altınova’mıza, akıllı kararlarla kalıcı eserler kazandırarak, her alanda büyük bir değişim, dönüşüm ve gelişime imza attık. Atmaya devam ediyoruz ifadelerini kullandı.

“Metropollerin merkezinde”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “İstanbul, Bursa, Kocaeli gibi 3 büyük metropolün merkezinde tüm doğal güzelliklerimizi, tarım kimliğimizi, tarihi ve turizm değerlerimizi koruyarak cennet ilçemizi hep birlikte geleceğe taşıyoruz.

“Geleceğe yolculuk”

Bugün, Altınova’mızda kişi başına düşen yeşil alanları, sağlık ve eğitime erişim olanakları, evde bakım ve sağlık hizmetleri, sosyal belediyecilik çalışmaları, sporla yetişen çocukları, gençleri, ulusal ve uluslararası kültür sanat etkinliklerimizle, kadınların yaşama ve üretime katılmalarına yönelik projelerimizle, yaşlı ve engellilerimizin huzuru, sokak hayvanlarına ve geri dönüşüme yönelik ve daha nice hizmetlerimizle geleceğe yolculuğumuz sürüyor.

“Doğa ve tarih kenti”

Önemli bir tarım kenti olan Altınova’mız aynı zamanda çok önemli bir doğa ve tarih kenti. Bölgenin en güzel, en yeşil plajı Hersek Plajında yaptığımız sahil düzenlemesi ile yazın yüz binlerce kişiyi ağırlıyoruz. Bu noktada temiz denizimiz, doğamız, 2 kilometreyi aşan plajımız, yürüyüş rotalarımız, piknik ve etkinlik alanlarımız ve etkinliklerimizle bölgenin en önemli ve en çok tercih edilen alternatif rotası olacak.

El emeği ürünleri

Yine, bereketli topraklarımızda yetişen doğal lezzetlerimizin kadınların elinden katma değeri yüksek ürünlere dönüşmesi için bakanlığımızın desteği ile hayata geçirdiğimiz yöresel ürünler merkezi deneme süreçlerini tamamlayarak etap etap hizmet vermeye başladı.

Çok yakında açılışını gerçekleştireceğiz. bu merkezimizde çok sayıda kadının el emeği ürünleri hem yerinde ve hem de internet üzerinden Türkiye ve dünyaya pazarlanacak. Altınovalı kadınlar kazanacak, Altınova kazanacak.

Altınova markası

Yine Türkiye’nin en nitelikli ve özellikli Engelliye Uyumlu Tıbbı Aromatik Bitkiler Bahçemizde 300’e yakın bitki yetiştiriyoruz. Bezmialem Üniversitesi işbirliği ile düzenli sertifikalı eğitimler veriyoruz.

Satış mağazamızda kendi yetiştirdiğimiz ürünlerin satışını yapıyoruz. Amacımız, daha çok kadının istihdam edilmesinin yanı sıra yine kadın üreticiler başta olmak üzere bereketli topraklarımızın katma değeri yüksek tıbbi aromatik bitkilerle buluşmasını sağlamak. Hemşerilerimiz üretecek, Altınova markası ile bizler dünya ile buluşturacağız inşallah. Üreticilerimiz kazanacak, Altınova kazanacak.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.