BAŞKAN TUTUK’UN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

BAŞKAN TUTUK’UN GAZİLER GÜNÜ MESAJI
Yayınlama: 18.09.2023
A+
A-

 

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 19 Eylül Gaziler günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

 

“Ülkemizin bağımsızlığı ile huzur ve güvenliğini muhafaza etmek için her türlü fedakarlığı ortaya koyan gazilerimiz, vatanseverliğin ve kahramanlığın yaşayan abideleridir” diye sözlerine başlayan Başkan Tutuk mesajına şöyle devam etti;

 

“Gazilerimiz, ülkemizin her köşesinde tarihi bir miras olarak yaşamaktadır. İstiklalimiz ve istikbalimiz için canlarını seve seve feda etmeye hazır olan aziz milletimizin kahraman evlatları, şanlı tarihimizin her döneminde emsalsiz kahramanlık destanları yazmıştır. Üzerinde yaşadığımız coğrafyanın aziz milletimiz için bir vatan haline dönüşmesi, şehit ve gazilerimizin canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile gerçekleşmiştir. Yürekleri vatan ve bayrak sevgisi ile dolup taşan gazi ve şehitlerimizin bizlere miras bıraktığı değerleri yaşatarak gelecek nesillere aktarmayı kendimiz için bir görev kabul ediyoruz. Kadim milletimiz dün olduğu gibi bugün de ‘ölürsek şehit, kalırsak gazi oluruz’ diyerek, istiklalini ve istikbalini 15 Temmuz hain darbe teşebbüsüne karşısında da göstermiştir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor, bütün gazilerimize Allah’tan hayırlı ve sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.