BAŞKAN YILDIRIM DUYGULANDIRDI

BAŞKAN YILDIRIM DUYGULANDIRDI
Yayınlama: 07.02.2024
A+
A-
Karamürsel Belediyesi şubat ayı meclis toplantısı yapıldı.
Meclis açılış ve yoklamanın ardından, 04.01.2024 tarihli meclis tutanaklarının okunmasıyla başladı. Ardından İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün yazısı meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi. Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Belediye Meclis üyelerine ve daire müdürlerine yaptıkları fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi ve hediye takdim etti.
Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım yapmış olduğu konuşmada; “6 Şubat itibariyle geçen sene bugün yaşadığımız depremin acısı hale yüreğimizde, Rabbim bu millete, bu âleme böyle bir acı bir daha yaşatmasın. Deprem Türkiye’nin en büyük gerçeği, bu gerçekle yaşamayı öğrenip buna göre yaşam tarzımızı oluşturmamız lazım. Maalesef bu gerçek çok açık bir şekilde önümüzde olmamıza rağmen halen bile bu işleri tam anlamı ve laikiyle yerine getirememenin acısını hep beraber yaşıyoruz . Birçok söylem, birçok eylem içine girsek de Türkiye’nin önünde bulunan bu gerçeğe tam manasıyla hazır olduğumuzu kimse söyleyemez. Ama bunu düzeltecekte yine bu toplum. O yüzden toplumun her bireyi siyasi ayrım gözetmeksizin, bölgesel ayrım gözetmeksizin, bu konuda elinde olan bilgi, belge ve fikirleri ortaya koyup, ortak bir duruşla bu konunun çaresine bakmak zorundayız. İnşallah bu yapılanlardan laikiyle ders çıkartıp, önümüzdeki yıllarda gerek yapılacak binalar ve yapılmak istenen dönüşümleri elbirliğiyle başarırız. Ben bir kez daha depremde kaybettiklerimiz bütün kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim bir daha yaşatmasın”
“AYDIN DEMİR BÜYÜK BİR DEĞERDİ”
Bu memlekete değer katan, efendiliği ve duruşuyla herkesi kendini sevdiren değerli büyüğümüz Altınkemer sahibi Aydın Demir’i kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Başımız sağ olsun, sevdiklerine başsağlığı diliyorum.
“BAŞKAN ADAYLARINA BAŞARILAR DİLERİM”
Sevgili arkadaşlar daha öncede birkaç kez burada toplandık konuştuk, demokrasi ile yönetilen bir ülkenin gereği seçimler. Genel seçimler ve yerel seçimler olarak ayrılan bu makasta önümüzdeki 31 Mart itibariyle bir demokrasi şöleni, yerel seçim süreci başlamış bulunuyor. Bu itibarla Karamürsel’imizde de siyasi partilerin nerdeyse tamamı adaylarını açıkladılar. Mensubu bulunduğum Ak Parti ve içinde bulunduğum Cumhur İttifakı bu dönem itibariyle, benimde çok sevdiğim, değer verdiğim, uzun yıllar beraber çalıştığım, bugünde burada aramızda meclis üyeliği yapan, Başkan Yardımcılığı yapan Mesut Çetinkaya kardeşimize tebliğ ettiler. Ben hepinizin huzurunda kendisine başarılar diliyorum. Rabbim yolunu açık eylesin.
Tabi çok kıymetli adaylarımız var. Her bir adayımız birbirinden değerli, bu arkadaşlar kendi ekipleri, kendi siyasi partileriyle bu süreçte kendilerini Karamürsel halkına ifade etmeye çalışacak ve oy isteyecek. Ben inanıyorum ki milletimizin hassas terazisi en doğru kararı verecek. Milletimiz yanlış yapmaz, her zaman doğruyu yapar. Burada önemli olan, bu yarışa giren arkadaşlarımızın demokrasi şölenine yakışır bir şekilde, Karamürsel’de yaşamanın güzelliğini bilerek, kırmadan, dökmeden, 31 Mart’ta seçim bittikten sonra 1 Nisan sabahı itibariyle yine bu ilçede beraberce, el ele, gönül gönüle yaşayacağımızı unutmadan bu süreci yönetmelidir.
Ben 2004 senesinde Rabbimizin nasip etmesi, milletimizin de kararı ile bu göreve seçildim. Kolay değil, 20 sene boyunca bizi destekleyen arkadaşlarla beraber Karamürsel için hizmet ettim.
Ben bu süreçte bana destek olan aileme, belediyede çalışan arkadaşlarımıza şükranlarımı sunuyorum. Geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanlığını yapmış İbrahim Karaosmanoğlu’na, Şimdi ki Başkanımız Dr.Tahir Büyükakın’a teşekkürlerimi arz ediyorum” dedi.
Konuşmalarının ardından Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Belediye Meclis üyelerine plaket ve hediye takdiminde bulundu.
Meclis üyeleri duygulu anlar yaşayarak, Başkan Yıldırım’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.