ÇINARCIK HUZUREVİNDE 2.BAHAR SERGİSİ

ÇINARCIK HUZUREVİNDE 2.BAHAR SERGİSİ
Yayınlama: 21.06.2023
A+
A-
Sergi açılış törenine Çınarcık Kaymakamı Cemil Aksak, Çınarcık Belediye Başkan Vekili Nizamettin Balkaya, Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin, Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hakan Yetiş, Çınarcık Kent Konseyi Başkanı Tuncay Okatan, siyasi parti temsilcileri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü kurum amirleri ve Çınarcık Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri katıldı.
Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin yaptığı açıklamada Huzurevi sakinlerine vakitlerini verimli ve huzurlu geçirebilmeleri için her türlü imkanın sağlandığını belirterek, bir yıl boyunca Huzurevi sakinleri tarafından hobi atölyelerinde hazırlanan el emeği ürünleri, kabiliyetlerini ortaya çıkartarak hazırladıkları eserlerle güzel bir sergi ortaya çıktığını belirtti.
Yalova Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Arif Laçin ” Sergide filografi, ahşap boyama, örgü, nakış, boncuk dizme, takı, el örgüleri gibi eserler yer alıyor. Bu eserlerin her biri; yaşlılarımızın hayat tecrübelerini, sanat sevgilerini ve yaratıcılıklarını yansıtıyor. Bu tür sanatsal faaliyetler Huzurevi sakinlerimizin kendilerini ifade etmelerine, sanatsal becerilerini geliştirmelerine, sosyal ilişkilerini güçlendirmelerine destek olmaktadır. Sanatla ilgilenmek; yaşlılarımızın zihinsel ve fiziksel sağlıklarını koruyarak beyin fonksiyonlarını canlandırır, hafızalarını güçlendirir ve el-göz koordinasyonunu geliştirir. Yaşlılarımızın sosyal ilişkilerini güçlendirmelerine olanak tanır. Huzurevi sakinleri arasında dayanışma ve işbirliği ruhu oluşur. Ayrıca sergiye katılan ziyaretçilerle de iletişim kurarak, toplumla bağlarını sürdürürler. Kendi elleriyle yaptıkları eserleri sergilemek özgüvenlerini pekiştirerek yaşam kalitelerini yükseltir ve onlara daha mutlu ve sağlıklı bir yaşlılık sunar.Huzurevi sakinlerimizin Aktif Yaşlanma ve Hayat Boyu Öğrenme Projeleri kapsamında el emekleri ile hazırladıkları her biri ayrı anlam taşıyan eserleri ve emekleri için teşekkür ediyor, sanatsal faaliyetlerin devamını diliyoruz.” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.