KAĞIT MÜZESİ’NDE ORİGAMİLİ ETKİNLİK

KAĞIT MÜZESİ’NDE ORİGAMİLİ ETKİNLİK
Yayınlama: 28.09.2022
A+
A-

Türkiye’nin ilk kağıt müzesi Yalova Belediyesi İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi’nde çocuklara origamili masal anlatımı etkinliği düzenlendi. Yapılan etkinlik öncesi müze tarihçileri çocuklara kağıt yapımı ve aşamaları ile ilgili bilgiler verdi. Ardından minikler etkinlik öncesi müzede kendi el emeği kağıtlarını yaptılar.

Çocuk etkinliklerine farkındalık yaratmak amacıyla müzede yapılan etkinlik, Origami Sanatçısı Sema Yaylı tarafından anlatıldı. 3 seans olarak gerçekleşen etkinlikte çocuklar müzik eşliğinde şarkılar söyledi ve oyunlar oynadı. Birbirinden güzel masallar origami sanatıyla çocuklara anlatıldı.

Türkiye’nin ilk kağıt müzesinde yapılan etkinliğe 150 çocuk katıldı. Yalova Belediyesi, 2022 yılı itibariyle yapılan salon ve açık hava çocuk etkinliklerden toplam 50 bin çocuğun katıldığını bildirdi.

Çocuklarımızı Daha Da Güzel Etkinliklerle Buluşturacağız

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’da çocuk etkinliklerine farkındalık oluşturduğu söyledi. Tutuk, “Amacımız şehrimizin çocuklarını birbirinden güzel etkinliklerle farklı ortamlarda bir araya getirmek. Havaların ısınmasıyla birlikte salon etkinliklerimizi açık havaya taşıdık. Açık hava etkinliklerimizi mahalle bazlı yapmaya başladık. Yaptığımız etkinliklerle şuan 50 bin çocuğa ulaştık. Bu şehrimiz açısından iyi bir rakam” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.