ÖNLEMLERİ ARTIRARAK TEDBİRLER ALMAYA DEVAM

ÖNLEMLERİ ARTIRARAK TEDBİRLER ALMAYA DEVAM
Yayınlama: 25.08.2022
A+
A-

Yalova’yı etkisi altına alan sağanak yağışlar, önceden alınan tedbirler sayesinde hafif atlatıldı.

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un göreve geldiği ilk günden bu yana Yalova için güçlü altyapı parolasıyla hayata geçirdiği altyapı ve ulaşım yatırımları, Yalova’nın yaşanabilir şehir olma yolunda kat ettiği aşamayı da gözler önüne serdi.

Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yalova’nın son yağışlarda başarılı bir sınav verdiğini söyleyerek, “Biz acil eylem planımız ve çalışma programımız doğrultusunda Yalova’yı güçlü altyapıya ve konforlu üstyapıya kavuşturacak çalışmalarımızı kesintisiz bir şekilde devam ettiriyoruz. Şu ana kadar yaptığımız çalışmalar olmasaydı, şehrimiz için senaryo çok kötü olabilirdi” dedi.

Başkan Vekili Tutuk, “Son yaşadığımız aşırı yağışlarda yaptığımız çalışmaların ve yatırımlarımızın ne denli isabetli ve doğru olduğunu görmek bizim için teşvik edici ve yol gösterici oldu. Hemşehrilerimize tekrar geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ayrıca olumsuzluğa sebebiyet veren dere yatakları geçişlerinde ilgili kurum ve kuruluşlar ile iş birliği halinde önlemleri artırarak tedbirlerimizi almaya devam edeceğiz. Her zorluğu bugüne kadar birlikte aştığımız gibi bundan sonra da her koşulda hemşehrilerimiz ile dayanışma içerisinde olmaya, el birliği ve güç birliği yaparak birlik beraberlik içiresinde şehrimiz ve hemşehrilerimiz için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Mazgalların Tıkanmasının Önüne Geçildi

Acil eylem planı kapsamında oluşabilecek sel taşkınlarının önüne geçebilmek adına Yalova Belediyesi ekipleri, mazgallarda biriken ambalaj atıkları, çamur, rüzgar ile yağmurun sürüklediği yaprak, çimen, otlar gibi birçok atığı temizleyerek olumsuzlukların önüne geçti. Şiddetli yağışta sadece yıldırımların isabet ettiği ağaçlar zarar gördü. Herhangi bir kazaya sebebiyet vermemesi adına Yalova Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından ağaçlara adına müdahale edildi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.