ORAL: KABOTAJ YASASI ÖNEMLİ BİR ADIMDIR

ORAL: KABOTAJ YASASI ÖNEMLİ BİR ADIMDIR
Yayınlama: 30.06.2023
A+
A-

Yalova’nın Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı mesajla 1 Temmuz Kabotaj Bayramını kutladı.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, yayınladığı mesajla 1 Temmuz Kabotaj Bayramını kutladı. Başkan Oral, “Kabotaj Yasası, zengin deniz kaynaklarımızın kullanılması ve denizciliğin gelişmesi için önemli bir adım olmuştur” diye konuştu.

 

97 yıl önce

Başkan Oral yayınladığı mesajda, “Bundan 97 yıl önce 1 Temmuz 1926’da kabul edilen Kabotaj Yasası, zengin deniz kaynaklarımızın kullanılması ve denizciliğin gelişmesi için önemli bir adım olmuştur” dedi. Oral, Altınova’da kurulan tersanelerin tekne ve gemi inşa sanayiinde önemli bir hamle olduğunu ifade etti.

“Bağımsızlığımızın en önemli sonuçlarından”

Başkan Oral yayınladığı mesajda, “Gemi inşa sanayiimiz, gemi bakım ve onarım hizmetlerimiz yeterli değildi. Yeni teknolojilere ve tersanelere ihtiyaç duyuluyordur. Bu noktada ilçemizde kurulan tersaneler tekne ve gemi inşa sanayimizde önemli bir atılıma neden oldu. Hükûmetimizin ulaşımda başlattığı hamleyle sadece karayolunda değil, deniz ve demir yolunda da önemli noktalara gelinmiştir.

Kabotaj Bayramı ile bağımsızlığımızın en önemli sonuçlarından birisi olan bu hakkımızı yeniden kazanmamızı kutluyoruz. Bu uğurda mücadele eden, güzel ülkemizin bağımsızlığı için çalışan şehit ve gazilerimizi saygıyla ve rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.