ORAL: MEVLANA, SIĞINILACAK BİR LİMANDIR

ORAL: MEVLANA, SIĞINILACAK BİR LİMANDIR
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, vuslatının 749’uncu yılında büyük İslam alimi Hz. Mevlana Celaleddin-i Rumi’yi andı.

Başkan Oral, Anadolu insanının mayasında olan dayanışma, hoşgörü, kardeşlik, paylaşma kültürünün yüzyıllardır var olmaya devam ettiğini ifade ederek, “Bir duvarın tuğlaları gibi milletimizi bir ve beraber yapan maya; Mevlanaların, Yunus Emrelerin, Hacı Bektaş Velilerin eliyle hayat bulmuştur. Engin insan sevgisi ve hoş görüsü ile Mevlana; sığınılacak bir liman, güvenilecek bir dosttur” dedi.

“TÜM İNSANLIĞA UMUT IŞIĞI OLMUŞTUR”

Hz. Mevlana’nın değerinin her geçen gün daha iyi anlaşıldığını söyleyen Başkan Oral, “Kendimizi dünyaya, Hz. Mevlana’nın penceresinden takdim etmek hepimizin görevi olmalıdır. Hz. Mevlana; sevgi, hoşgörü, birlik, beraberlik adına verdiği mesajlarla kan, nefret ve acının damga vurduğu 13. yüzyılda tüm insanlığa umut ışığı olmuştur. O’nu bu denli ve her dem taze tutan şey aşktır, sevgidir. O’nun yeşerttiği sevgi ortamının temelinde barış vardır. Tüm farklılıkların, hırsların, kavgaların, ayrılıkların, öfkelerin ve kinlerin kısaca insanı kirleten her duygunun hoşgörüyle yok edilmesi vardır” diye konuştu.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.