ORAL:SATRANÇ, ZİHNİ GELİŞTİRİR

ORAL:SATRANÇ, ZİHNİ GELİŞTİRİR
Yayınlama: 18.10.2022
A+
A-

30 bin TL nakit ödülün dağıtılan Altınova Belediyesi 15. Geleneksel Satranç Turnuvası, Çavuşçiftliği Fatih Sultan Mehmet İlkokulu yanındaki Altınova Spor Salonu’nda tamamlandı.

Turnuvada 4 kategoride dereceye girenlere ödülleri, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral tarafından verildi. Başkan Oral, “Satranç sporu, zihin geliştiren önemli bir kültürel faaliyettir” dedi.

Türkiye’nin dört bir yanından katılım

14-15-16 Ekim 2022 tarihleri arasında tarihlerinde düzenlenen 15. Geleneksel Altınova Belediyesi Ulusal Satranç Turnuvası, Türkiye’nin dört bir yanından katılımla gerçekleştirildi. Turnuvada 4 kategoride dereceye girenlere ödülleri, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve AK Parti Altınova İlçe Başkan Vekili Metin Bülbül tarafından verildi.

“Satranç, zihni geliştirir”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, turnuvada Emeği geçenlere, görev alan temsilci ve hakemler ile sporculara teşekkür ederek, “Satranç sporu, zihin geliştiren önemli bir kültürel faaliyettir. Her yaş grubunda insanlar birbirlerine rakip oluyorlar. Dolayısıyla bu sporun çocuklarımı ve gençlerimiz arasında ilgi uyandırması bizim için de sevindirici bir durum. Satranç sporunun yaygınlaşması için destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.