TEHLİKELİ PROVAKATİF AÇIKLAMA

Yayınlama: 07.03.2023
A+
A-

Adı Alaaddin ALDEMİR.

Ülkü Ocakları eski başkanı imiş .

Kılıçdaroğlu’nun başkan adaylığı açıklamasının akabinde medyaya bir basın açıklaması yaptı :

“ KILIÇDAROĞLU’NA KARŞI SUİKAST SÖYLENTİLERİ VAR !”

Bence bu açıklama o kadar önemliki ; Akşener’in ayrılması , sonra dönmesi ; hatta Kılıçdaroğlu isminin açıklanmasından daha büyük önem taşıyor.

Yani siyasal açıdan ülkenin en büyük gündemini oluşturması gerekirken , sabahtan beri tüm kanalları dolaşıyorum iki kelimeden ibaret bile olsa TIK yok .

Şimdi yarın yazılı medyaya bakacağım. Fazla da fark göreceğimi zannetmiyorum doğrusu .

Biz enteresan bir toplumuzdur . Çabuk gaza geliriz. Akabinde de düşünmeden reaksiyon veririz . Bunu o kadar basite indirgeriz ki ; mesela benim diş hekimi olan yıllardan beri dostum Murşit Silahtaroğlu var. Adam hasta Galatasaray’lı . Bilirsiniz ben de Fenerbahçe’liyim . Silahtaroğlu sadece basit bir diş hekimliği mezunu değildir. Okur , takip eder , Atatürk’çüdür , çağdaş ve medenidir . Ama bu dostum bir whatsapp paylaşımıma kızıp bana “ Benimle bu konuları paylaşma. Cezalısın” diyecek kadar fanatik . O gün bugündür de hiç görüşmüyoruz.

Bir de Amerika’da yaşayan bir Beşiktaş fanatiği vardır . Allahtan o bana ceza uygulamıyor , sadece ben cevapsız bırakarak reaksiyon veriyorum .

Siyaseten bakayım biraz . Bir CHP’li olarak AKP tarafından yönetilen Yalova’mda Belediye Başkan vekili , il başkanı dahil ne kadar yerel parti yöneticisi varsa kardeşim dostum . Keza CHP’den de öyle .

Ama vatandaş açısından baktığımda , sosyal medyada görüyorum öyle ATARLANMA sınırlarını zorlayan yazışmalar var ki ; hayretle izliyorum .

Ya Alevi-Sünni ayrışımımız ?

Hatta Türk-Kürt ayrımımız ?

Yahu cemaatler arasında bile birbirlerine diş bileyen inanılmaz Müslümanlar var .

Bunları batılı çağdaş bildiğimiz mesela İskandinav ülkeleri vatandaşlarına anlatsan adamlar şaşkınlıktan küçük dillerini yutarlar . Ama yapacak bir şey yok , biz böyleyiz . artık arabesk bir toplum oluşumuza mı bağlarsınız , Akdeniz’li oluşumumuza mı bilemem . Ama böyleyiz.

Yani bize kıvılcımı gösterin , gerekirse biz ATOM olur patlarız , hemde sonucuna bakmadan hesaplamadan .

Şimdi siyasi iktidarlık maalesef tabana rant sağlayarak , topluma şirin gözükmek üzerine kurulu bir kurumdur . Bu en sağından , en soluna hangi iktidar olsa maalesef aynı olur , ve değişmez .

Bu durum uzun iktidar süreçlerinde ayyuka çıkan dedikodularla pekişir ve reel olarak toplum genellikle muhalefet sempatizanları için olduğu bilinir. Bu konuyuda “ bal tutan parmağını” yarar atasözümüzle de legalleştiririz.

Şimdi AKP’nin 20 küsur yıllık bir iktidarı var .

Beşli Çete , uyuşturucu baronluğu , Tugev , İBB’nin AKP döneminde yolsuzluklarla dolu oluşu , Damat olayı , rant yükselişi , Kızılay vs kurumların durumu , depreme hazırlıksız yakalanmak…. Say say bitmez!

Bir daha yazıyorum , bu tür konular her siyasi görüşte olan iktidarlık dönemleri için bir gerçektir .

Her iktidar kendini zenginini yaratmaz mı ? O hesap anlayacağınız .

Şimdi 20 küsur yıllık iktidarda , böyle zafiyetler varsa , kimse bu ballı tekne başından ayrılmak istemez.

Ayrılmamak içinde her yola başvururlar . Çünkü muslukları kapanacak belki de yargılanılacak !

Kılıçdaroğlu her zamanda aday olması ve seçilmesi durumunda kimsenin gözyaşına bakmayacağını , sebep olanlarında kim olursa olsun gerekirse yüce divana sevkedileceklerini üstüne basarak söylerek tekrar ediyor.

Tam bu aşamada ,Aldemir’in bu açıklaması işte bu sebepten önemli .

Sanki yaşanacak ateşin fitili gibi. Konu , bu fitil ateşlenecek mi ? Kim ateşleyecek ? Söndüren olacak mı? Sorularında saklı.

12 eylül öncesini bizim kuşak yaşadı . Hiç fitilin ilk kim veya hangi taraf tarafından ateşlendiğini an itibarı ile hala bilen var mı ? Bence yok !

1 Mayıs olaylarının ilk kurşununu kim ateşledi bilen var mı ? Yok ! Hep varsayım dolu tahminlerden öteye geçmedi.

Şimdi sayın İç İşleri Bakanımız Süleyman SOYLU’dan bunu İHBAR kabul edip, işin üstüne gitmesini bekliyorum .

Hatta CB Erdoğan’da bunu İHBAR kabul edip gerekirse MİT’i harekete geçirmeli .

Emniyet Genel Müdürlüğü Kılıçdaroğlu ve ekibine , ailesine olağanüstü önlemler almalı .

Yok bu açıklamalar yapılmazsa , bu önlemler alınmazsa , mevcut itham , eğer gerçekleşirse mevcut iktidar otoritesi , bu konunun suçlusu olur . Ve bu vebalin altından da kalkamaz.

Saygılarımla

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.