TUTUK:‘DEPREME DAYANIKLI BİNA YAPACAĞIZ’

TUTUK:‘DEPREME DAYANIKLI BİNA YAPACAĞIZ’
Yayınlama: 16.03.2023
A+
A-

Yalova’da kamuoyunun merak ettiği konulardan birisi de net olarak cevaba kavuştu. Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk Yalova Belediye binasının yıkılacağını duyurdu.

 

Yalova Belediye binası yapılan incelemelerde depreme dayanıksız çıkmıştı. Bunun ardından belediye personellerini ve buradan hizmet alan vatandaşları riske atmamak için, Yalova Belediyesi’ni boşaltma kararı alan Yalova Belediye Başkan vekili Mustafa Tutuk, belediye hizmetlerini Karizma İş Merkezi’ne taşımıştı. Yalova Belediye Meclisi Salonu da kısa bir süre önce RDKM’ye taşınmış ve bina tamamen boşaltılmıştı. Binanın akıbetinin ne olacağı Yalova kamuoyu tarafından merak ediliyorken Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’tan net bir açıklama geldi.

Binanın yıkılarak aynı yerde depreme dayanıklı bir bina yapmak istediklerini söyleyen Tutuk, “Ben binanın güçlendirilmesinden yanaydım. Ancak uzmanlardan oluşan bir kurul binada gerekli incelemeleri yaptılar. İncelemede binanın güçlendirilmesinin yerinde bir karar olmadığını, binanın yıkılmasının bu anlamda alınacak en doğru karar olduğu ifade edildi.  Ben de bilime ve mühendisliğe güveniyorum . Mimarlarımız ve mühendislerimiz bu binayı yıkalım yeni bir bina yapalım diyorlarsa biz de buna uyarız.  Güçlendirme maliyetleri de yapım maliyetinin yüzde 50’sinden daha yukarıya çıkacak. Biz zaten daha önceden de böyle bir durumda binanın yıkımından yana olacağımızı da ifade etmiştik. Binayı yıkıp aynı yerde altında otoparkı olan üstünde deprem gerçeği göz önünde bulundurularak depreme dayanıklı bir belediye binasının yapımını hedefliyorum” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.