TUTUK’TAN, AKKENT’E ÖZEL AÇIKLAMALAR

TUTUK’TAN, AKKENT’E ÖZEL AÇIKLAMALAR
Yayınlama: 04.08.2022
A+
A-

YALOVA‘da Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk’un göreve gelmesiyle birlikte borçların sıfırlandığı, belediyenin icralardan kurtulduğu bu süreçte ise Yalova’nın yatırım ve hizmetlerinin aksamaması, Yalova kamuoyunun dikkatini çekti.

‘İLİMİZE HİZMETİ KENDİMİZE ŞİAR EDİNDİK’

Işıklı yollar, bisiklet yolları, kentsel dönüşüm derken proje ve yatırımların aralıksız devam edeceğini, Yalova ve halkının hak ettiği değeri bulana kadar çalışacaklarını Gazete Akkent’e açıklayan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk,’ Göreve geldik ilk işimiz belediyenin her tarafını saran icra dosyalarından kurtardık. Bu süreç içerisinde de Yalova halkının rutin hizmetlerini karşıladık. Bunun yanı sıra ilimize hizmeti şiar edinmemiz nedeniyle durmadan yatırımlarımıza başladık.’ dedi.

‘IŞIKLI YOLLA BAŞLADI, BİSİKLET YOLU İLE DEVAM ETTİ’

Işıklı yol ile çalışmaları başlattıklarını , bisiklet yolu ve Yalova’nın kanayan yarası kentsel dönüşüm ile devam ettiklerini belirten Tutuk,’ Göreve geldiğimiz gün Yalova bizim sevdamızdır dedik ve sevdamızın peşinden aşk ile koşmaya devam ettik, ediyoruz. Yalova’mıza ışıklı yol çalışması ile adım attık. Halkımızın ve kamuoyunun beğeni ile karşılaması bizleri de son derece memnun etti. Bunun yanı sıra bisiklet yollarımız ile devam ettik, takdirle karşılandı. Hizmete 7/24 devam ediyoruz.’ dedi.

‘KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE YALOVA’NIN KANAYAN YARASINI DURDURDUK’

YALOVA’nın kanayan yarası olan kentsel dönüşümün önünü açtıklarını söyleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk,’ Kentsel dönüşüm projesini önümüze koyduğumuzda bizlere ‘olmaz, yapamazlar. Gene rafta kalır.’ diyenler oldu. Biz bir adım attığımız zaman sonu gelene kadar çalışmalara devam ederiz. Kentsel dönüşüm projesi ilimizin kanayan yarasıydı. Biz bu kanayan yarayı durdurduk. ‘ dedi.

‘YENİ İMAR PLANI İLİMİZE HAYIRLI OLSUN’

Yalova’da Belediye Meclisi’nde muhtelif plan notları ve imar planı ile ilgili yapılaşmaya ilişkin çelişkilerin giderilmesi yönünde bir karar alındığını da belirten Tutuk,’İlk etapta Bahçelievler Mahallesi İmar Planı Revizyonu, meclisten AK Partili meclis üyelerinin ‘evet’ oyu ile geçti. Bahçelievler Mahallesi’nin imar planları yetişti. Sırasıyla önümüzdeki ay bütün merkez mahalleler meclise gelecek. 5 katlı binayı yıktığınız zaman artık has sahibi, eski iskanına göre 5 katını yapabilecek. Hak sahibi 6 katlı binayı yıktığımı zaman 6 katlı binasını yapabilecek. Yalova’da dönüşüm tam anlamıyla başlayacak.’Boşa geçen 23 yıldan sonra büyük bir adım attıklarını söyleyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Bu ay sadece Bahçelievler Mahallesi’nin imar planları yetişti. Önümüzdeki ay bütün merkez mahalleler Allah’ın izniyle meclise gelecek. 5 katlı binayı yıktığı zaman artık hak sahibi, eski iskanına göre 5 katını da yapabilecek. Hak sahibi 6 katlı binayı yıktığı zaman 6 katlı binasını yapabilecek. Yani biz dönüşümün önünü açmış olduk 23 yıldan sonra büyük bir adım attık. Ben 2 yıldır yapmaya çalışıyordum ama bizi hep engellediler. Bu sefer kimseyi dinlemedik. Yeni imar planları yapmış olduk. Yalova’mıza hayırlı olsun” dedi.

‘YALOVA BELEDİYESİ, BİZDEN ÖNCE FAİZE BİLE FAİZ ÖDER DURUMDAYDI’

Yalova Belediyesi’nin vergi borcunu sıfırladıklarını da açıklayan Başkan Vekili Tutuk,’ Yalova Belediyesi, vergi dairesine olan 70 Milyon 384 Bin 110 TL olan borcunu sıfırladık. Biz doğru olan şeyleri yapmaya devam ettik ve edeceğiz. 281 icramız bitti. Müteahhitlere olan borçlarımız bitti. Vergi dairesine belediyemizin olan borcunu bitirdik. Ve vergi borcumuzun 20 Milyon 162 Bin 199 TL’lik faizini de sildirdik. Halkımızın parasını koruduk ve halkımıza hizmet için bu parayı kullanacağız. Biz göreve gelmeden önce Yalova Belediyesi faize bile faiz öder durumdaydı. Yalova Belediyesi takaslarla ve nakitle birlikte vergi borcunun ana parası olan 51 Milyon 901 Bin 632 TL ödedi.’ diye konuştu.

 

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.