YAFEM EKİPLERİNDEN BAŞKAN TUTUK’A ZİYARET

YAFEM EKİPLERİNDEN BAŞKAN TUTUK’A ZİYARET
Yayınlama: 23.07.2023
A+
A-

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Derneği (YAFEM) tarafından bu yıl 26.’ncısı düzenlenen Türk Boyları Kültür Şöleni için Yalova’ya gelen ekipler, hafta sonu Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a ziyarette bulundular.

 

Bu yıl YAFEM tarafından 26.’ncısı düzenlenen ‘Türk Boyları Kültür Şöleni’ için ilimize gelen ekipler, Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’u ziyaret etti. YAFEM Başkanı Özer Koyuncu başkanlığında ilimize gelen grupların temsilcilerini makamında ağırlayan Başkan Tutuk, böyle bir organizasyonda emeği olan, şehrimizin tanıtımına destek olan, Türk ve akraba topluluklarıyla bağların güçlendirilmesine katkı sunan herkese teşekkür etti.

Türk Boyları Kültür Şöleni’nin başarılı bir şekilde organize edilerek şehrimizde 26 yıldır gerçekleştirildiğini belirten Başkan Tutuk, “YAFEM Başkanı Özer Koyuncu ve geçmişten günümüze kadar dernek yönetiminde görev alan her bir bireyi 26 yıldır süregelen başarılı organizasyonları için kutluyorum. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da kültürel ve akrabalık bağlarının güçlendirilmesi için elimizden gelen tüm destekleri kendilerine vereceğiz. Dil ve lehçelerimiz farklı olabilir ancak hepimiz biriz, hepimiz bir ağacın dallarıyız, hepimiz Türk’üz. Hepinize şehrimize, ülkemize hoş geldiniz diyorum” dedi.

Türki cumhuriyetlerden gelen ekiplerle bir araya gelen Başkan Tutuk, ziyaretçilerden gelen hediyeleri kabul ederken, günün anısına konuklarına Yürüyen Köşk temalı çini tabak hediye etti. Başkan Tutuk’a Kazakistan Astana’dan gelen ekibin hediye ettiği tematik kaftan ise dikkat çekti.

Öte yandan YAFEM Başkanı Özer Koyuncu ise etkinliklere verdiği destekler nedeniyle Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’a teşekkür etti.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.