YALOVA BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR

YALOVA BELEDİYESİ KARLA MÜCADELEYE DEVAM EDİYOR
Yayınlama: 06.02.2023
A+
A-

Yalova Belediyesi ekipleri, karla mücadele çalışmalarına devam ediyor. Sabahın erken saatlerinde koordineli çalışmalarına başlayan ekipler, özellikle Paşakent Mahallesi, merkez köy ve çevrelerinde kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda koordineli bir çalışma gerçekleştiren Yalova Belediyesi ekipleri; ana arterlerde fırtınadan dolayı oluşabilecek olumsuzluklar adına teyakkuz halinde beklerken rakımı yüksek olan mahalle ve köylerde ise kar küreme ve tuzlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Evinden çıkamayan ihtiyaç sahiplerine ve sağlık problemi nedeniyle hastaneye gitmek isteyen vatandaşlara da belediye ekipleri tarafından destek olunuyor. Bu çalışmaların yanında Yalova Belediyesi ekipleri, sokakta bulunan canlarımızı da unutmayarak besleme çalışmaları yapıyor.

Konu ile ilgili konuşan Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, “Karla mücadelede geçtiğimiz sene olduğu gibi ekiplerimiz, mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarına devam ediyor. Ekiplerimiz, sabahın erken saatlerinde, ana arterler başta olmak üzere şehrimizin her tarafında teyakkuz halinde. Birçok noktada yaptığımız çalışmalar neticesinde hemşerilerimiz ulaşımlarını kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyor. İhtiyaç sahibi ve sağlık sorunları olan vatandaşlarımıza da ulaşarak onların yanında olmayı sürdürüyoruz. Sokakta bulunan canlarımız içinde besleme çalışmaları yapılıyor” şeklinde konuştu.

Çalışma yapılan yerler ilgili de bilgiler veren Tutuk, “Kirazlı Köyü, Elmalık Köyü, Yakup Acar Caddesi, yeni hastane ve terminal yolu ile Paşakent Mahallesi’nde ekiplerimiz, çalışmalarını tamamladı. Karla mücadelede sorunsuz bir Yalova için belediyemiz 7/24 çalışmalarına devam edecek” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.