YALOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ KAMPANYA

YALOVA BELEDİYESİ’NDEN ÇEVRECİ KAMPANYA
Yayınlama: 16.01.2023
A+
A-

Yalova Belediyesi, hem insan sağlığına hem de çevreye katkı sağlayan kampanyanın startını verdi. Çevre bilincini geliştirmek amacıyla atık yağları toplama projesi kapsamında “5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür” kampanyasıyla atık yağlar toplanacak.

 

Yalova Belediyesi, vatandaşların, firmaların atık yağlarını lavaboya dökmemesi ve atmaması için “5 Litre Bitkisel Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür” kampanyası başlattı. ‘Sıfır Atık Projesi’ kapsamında başlatılan kampanya doğrultusunda; vatandaşalar evlerinde oluşan bitkisel atık yağları biriktirip, belirlenen teslimat noktalarına getirerek hem çevreye hem de geri dönüşüme katkı sağlamış olacaklar.

thumbnail ATIK YAG 3

1 litre atık yağın 1 milyon litre suyu kirlettiğinin altını çizen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, başta insan sağlığına, çevreye ve ekonomiye zarar veren bitkisel yağ atıklarının toplanmasını teşvik etmek için böyle bir kampanya başlattıklarını dile getirdi. Dere Mahallesi Muhtarlığında Muhtar Faize Demir Kahraman, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürü Emirhan Balkaya ile kampanyayı yürütecek personellerle bir araya gelen Tutuk, ilk atık yağı teslim alarak duyarlı vatandaşa hediyesini takdim etti.

Toplanan Yağlar Ekonomiye Kazandırılacak

“5 Litre Atık Yağ Getir 1 Litre Ayçiçek Yağı Götür” kampanyası ile ile toplumda sıfır atık bilincinin oluşmasına da katkı sağlanırken aynı zamanda toplanan yağların ekonomiye geri kazandırılacağını ifade eden Tutuk, “Bu kampanyaya hep birlikte hassasiyet göstermeliyiz. Yalova’da birçok atık yağ toplama noktası oluşturduk. Bu alanlardan lisanslı atık yağ toplama firması tarafından atık yağlar toplanacaktır. Yalovalılar bu noktalara gidip 5 litre bitkisel atık yağlarını teslim ettiklerinde kendilerine 1 litre Ayçiçek yağı hediye edeceğiz. Kampanyamıza destek veren, çevreye duyarlı tüm vatandaşlarımıza şimdiden çok teşekkür ediyorum”dedi.

14 Noktada Uygulama Başladı

Proje kapsamında Yalova Bitkisel Atık Yağ Toplama Merkezleri: Yalova Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü, YASMEK (Yalova Sanat ve Meslek Edinme Kursları), Bahçelievler Muhtarlığı, Dere Mahallesi Muhtarlığı, İsmet Paşa Mahallesi Muhtarlığı, Kazım Karabekir Mahallesi Muhtarlığı, Mustafa Kemal Paşa Muhtarlığı ve Engelsiz Kafe’de uygulamayı başlattı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.