ARSLANHAN ANKARA’DA PANELDE KONUŞTU

ARSLANHAN ANKARA’DA PANELDE KONUŞTU
Yayınlama: 04.12.2022
A+
A-

MHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü paneline Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan’da konuşması olarak katıldı.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Ankara’da MHP Genel Merkezi tarafından düzenlenen panel MHP Genel Başkan Yardımcısı Pelin Yılık tarafından yönetilirken, konusunda uzman bir çok isim ve akademisyen panele katılım sağladı. 2 Bine yakın davetlinin katıldığı ve MHP Genel Merkezi Gün Sazak Konferans Salonu’nda düzenlenen panele Yalova’dan Spastik Engelliler Federasyonu Başkanı Murat Arslanhan’da konuşmacı olarak katıldı. Sivil Toplum Kuruluşları açısından engelli bireyler ve beklentileri başlığı altında konuşma gerçekleştiren Arslanhan geçmişten günümüze yapılan çalışmaları anlatarak bundan sonraki süreçte de acil çözüm bekleyen konulara dikkat çekti.

Engelli bireylerin yaşadıkları zorluklara dair bilgilerde aktaran Arslanhan konuşmasında şunlara değindi; “Engelli vatandaşlara sahip çıkma çağdaş bir toplum olmanın gerekliliğidir. Engelli bireylerin sağlık, sosyal yaşam ve istihdam gibi yaşamsal hizmetlerden tam ve eksiksiz bir şekilde yararlanmaları en temel insan hakları olarak görülmelidir. Engelliler ve ailelerinin yaşam kalitelerini arttırmak, geleceğe umut ve güvenle bakabilmelerini sağlayacak şartların oluşturulması devletin ve toplumun öncelikli görevidir. Ülkemizde çok tecrübeli ve güçlü bir siyasi iktidar var. Kısa zamanda bunların üstesinde gelineceğine dair beklentiler yüksektir. Toplum olarak, hem birer fert olarak, hem de STK temsilcileri olarak görmeyenlerin yerine görerek, kalpten duyarak, daha emin adımlar atarak, zihnimizi yorarak, bizim ve çevremizdekilerin yaralarını sararak, birazcık sağduyu ve duyarlılıkla Engelsiz Türkiye’ye doğru yol alabiliriz” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.