GENÇLİK FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ

GENÇLİK FESTİVALİ DOLU DOLU GEÇTİ
Yayınlama: 12.06.2023
A+
A-

GENCLIK FESTIVALI 25Yalova Belediyesi, düzenlediği gençlik festivali ile 7’den 77’ye herkesin beğenisini topladı. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 3 gün boyunca her gece etkinlik ve konser alanına gelerek gençlerle birlikte eğlendi.

9-11 Haziran tarihleri arasında, çeşitli aktivitelerden konserlere varıncaya kadar birçok etkinliğin gerçekleştiği festival kapsamında gençler, gece geç saatlere kadar eğlendi. Sabah saatlerinde çeşitli aktivitelerle eğlenen gençler, akşam saatlerinde başlayan konserlerle festivale devam etti.

Etkinlik alanında; rodeo, salto trambolin, gladyatör, dev dart, canlı langırt, kafa futbolu, sanal gerçeklik çadırı, dev jenga, karnaval oyunları ve çeşitli yarışmalarla gençler, bu üç günü dolu dolu yaşadı. Yalova Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çekilişlerle ise çeşitli hediyeler festivale gelenlere hediye edildi.

Kurulan stantlar hem renkli görüntüler oluşturdu hem de gençleri bilgilendirdi

Yalova Belediyesi Gençlik Festivali kapsamında kurulan TEMA Vakfı stantları ile doğa, bilim, sanat ve spor atölyeleri Yalovalılarla buluştu. Fotoğrafçılık, kâğıt yapımı, resim, tasarım, model uçak, paramotor ve dağcılık-kampçılık atölyeleri, Yalovalılara uygulamalı bilgiler aktardı. Belediye Başkanı Mustafa Tutuk da stant alanını gezerek atölyelerin çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Hafta sonunu gençlerle geçiren Başkan Tutuk, gençlere bir de kahve ikramında bulundu.

Konserlerle Eğlence Doruğa Ulaştı

Tam 3 gün boyunca akşam saatlerinde çeşitli sanatçıların şarkılarıyla başlayan konserler, ilerleyen saatlerde doruğa ulaştı. 9 Haziran Cuma günü; Dilan Uğur ve Döngü ile başlayan konserler, Kolpa’nın sahnesi ile tamamlanırken 10 Haziran Cumartesi günü de Ahmet Morgül ve Murat Öksüz ile başlayan konserler, Aydilge’nin performansı ile noktalandı. 11 Haziran Pazar günü ise Satre, Burak Çubuk, Okan Yücel ve Azra Evren Yalovalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Başkan Mustafa Tutuk, eşi Gökşen Tutuk ile her akşam konser alanına gelerek gençlerle birlikte eğlendi. Başkan Tutuk, konser sonrası sahneye çıkarak konserlerin önümüzdeki aylarda da devam edeceğinin müjdesini verdi.

Yalova Siz Gençlerle Güzel

Başkan Tutuk, festivalle ilgili yaptığı açıklamada; “Kolpa konseriyle başlayıp akabinde Aydilge gibi birçok değerli sanatçının katılımıyla devam eden festivalimizde, gençlerimizle gece geç saatlere kadar eğlendik. Sizlerin sosyal hayata katılımlarını sağlamak adına yaptığımız bu tür festivallere ve konserlere devam edeceğiz. Önümüzdeki aylarda da yepyeni sürprizlerle gençlerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Sevgili gençler, Yalova sizlerle güzel” dedi.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.