TÜRKİYE NASIL YÖNETİLMELİDİR ?

Yayınlama: 23.09.2022
A+
A-

ÜLKEMİZDE BARIŞ; HUZUR, GÜVEN İÇİNDE BİR VE BERABER YAŞAMAK İSTİYORSAK HERKESE DÜŞEN ÖNEMLİ GÖREVLER VAR. BAŞTA SİYASİ PARTİLER OLMAK ÜZERE, DEVLETİ YÖNETENLER, KAMU VE STK TAM DEMOKRATİK KURALLARA HARFİYEN UYMALIDIR. BUNUN İÇİN; 1-HAK -HUKUK VE ADALET HERKESE EŞİT UYGULANMALIDIR. 2-BÜTÜN SİYASİ PARTİLER HER TÜRLÜ TERÖR ÖRGÜTÜ İLE BAĞLANTILARINI KESİNLİKLE SONA ERDİRMELİDİR. 3-YASA DIŞI HİÇ BİR GRUP YA DA GRUPLARA FIRSAT VERİLMEMELİDİR. 4-DİNİ İNANÇ, MEZHEP YA DA MEŞREP AYRIMINA HİÇ KİMSE TARAF OLMALI VE FIRSAT VERMEMELİDİR. 5-DEVLET’İN TÜM KURUMLARI ADİL VE ADALETLE TÜRK MİLLET’İNE HİZMET ETMELİDİR. 6-ŞİDDET İÇERMEYEN HER GÖRÜŞ VE DÜŞÜNCE ÖZGÜRCE KONUŞULMALI, YAZILMALI, OKUNMALIDIR. 7-SİYASİ PARTİLER TAM DEMOKRATİK BİR YAPIYA SAHİP OLMALIDIR. 8-İNSAN HAKLARI VE EVRENSEL DEĞERLER ;TÜRK MİLLETİ’NİN VAZGEÇİLMEZ KIYMETLERİ OLMALIDIR. 9-ULUSLAR İLİŞKİLERDE ÜLKE MENFAATLERİ ÖN PLANDA YER ALMALIDIR. 10-YURTTA BARIŞ,DÜNYADA BARIŞ ÜLKÜSÜ VE İLKESİYLE HAREKET EDİLMELİDİR. 11-GENÇLİĞE HAK ETTİKLERİ DEĞER MUTLAKA VERİLMELİDİR. 12-TÜRK GENÇLİĞİNİN HER TÜRLÜ SORUNLARININ ÇÖZÜMÜ İÇİN, SEFERBERLİK İLAN EDİLMELİDİR.

13-EĞİTİM; GERÇEK MANADA MİLLİ VE YERLİ OLMALIDIR.

14-TÜM ÜNİVERSİTELER ÖZERK OLMALIDIR.

15-BİLİMSEL ÇALIŞMALARA ÜNİVERSİTELERİN ÖNCÜLÜĞÜNDE GEREKLİ MADDİ VE MANEVİ DESTEK SAĞLANARAK HER ALANDA ÖNCÜ GÜÇ OLMAYA ÖZEN GÖSTERİLMELİDİR.

16-AYRIMCI,BÖLÜCÜ, DIŞLAYICI,ÖTEKİLEŞTİRİCİ SÖZ VE EYLEMLERDEN BÜTÜN KURUM VE KURULUŞLAR UZAK DURMALIDIR.

17-GÖREVLERİN TAMAMINDA; LİYAKAT; EHLİYET VE DENEYİM ÖN PLANDA YER ALMALIDIR.

18-BİLGİYE; BİLİMSEL ÇALIŞMALARA, TEKNOLOJİYE, BİLİM VE SANATA HER ALANDA ÖNCELİK VERİLMELİDİR.

19-ÜRETİME,ÜRETENLERE TAM DESTEK VERİLMELİDİR.

20-HİÇ ZAMAN KAYBETMEDEN TARIM VE HAYVANCILIK ALANINDA FAALİYET GÖSTEREN HER KURUM YA DA BİREY GERÇEK EKONOMİK DEĞERLERLE DESTEKLENMELİDİR.

21-HER TÜRLÜ İSRAF MUTLAKA SON BULMALIDIR

22-MEŞRU OLMAYAN YOLLARLA KAMU KAYNAKLARINA SAHİP OLMAK İSTEYEN KİM VARSA; HUKUK İÇİNDE GEREKLİ CEZA VERİLMELİDİR.

23-HALKIN KANINI EMEN YOLSUZLUK YAPAN, RÜŞVET ALAN, KOMİSYON ADI ALTINDA ŞAHSİ MENFAAT SAĞLAYAN KİŞİLER EN AĞIR ŞEKİLDE CEZALANDIRILMALIDIR.

24-HESAP SORAN, HESAP VEREN YÖNETİM ŞEKLİ YASALARLA TEMİNAT ALTINA ALINMALIDIR.

25-DEMOKRATİK CUMHURİYETİN TEMEL İLKELERİ ÜLKENİN HER KÖŞESİNDE HALKA EŞİT OLARAK UYGULANMALIDIR.

BU KONUDA SÖYLENECEK ÇOK SÖZ VAR. YAZI UZUN VE SIKICI OLMAMASI İÇİN ŞİMDİLİK SÖZLERİMİ BİTİRİYORUM. UMARIM MEVCUT SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİ VE ÜLKEMİZİ YÖNETENLER; YÖNETMEYE TALİP OLANLAR BU İLKELERE VE KRİTERLERE UYGUN DAVRANMAK İÇİN SAMİMİ SÖZ VERİRLER. .

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun