SİYASET VE SİYASİ PARTİLER..

Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

DİN; ETNİK KİMLİK, MEZHEP,İNANÇ ÜZERİNDEN SİYASET YAPAN; MÜSLÜMAN ÜLKELERİN DIŞINDA HANGİ ÜLKE VAR?

BİR SİYASİ PARTİ NASIL BAŞARILI OLUR? BU SORUM YALOVA DA SİYASET YAPANLARA. . GENEL MERKEZ ORGANLARINDAN, ÜLKENİN HER YERİNDE ÖRGÜT BİRİMLERİNE DEK TÜM ÜYELERİ, AYNI İNANÇ SAĞLAMLIĞI, AYNI İRADE GÜCÜ VE AYNI BİLİNÇ SEVİYESİNE ULAŞTIRAN, KENDİ İÇLERİNDE UYUMLU, İLETİŞİM VE DAYANIŞMASI YÜKSEK, SİYASİ ÖNGÖRÜ SAHİBİ, SİYASİ AYAK OYUNLARINDAN UZAK, TEŞKİLAT YAPISINA UYGUN ,ÇEVRESİNDE SAYGI DUYULAN, SEVİLEN, GÜVENİLEN TUTARLI AİLE HAYATI OLAN KİŞİLERDEN OLUŞAN BİR SİYASİ PARTİ ANCAK İSTENİLEN SONUCU ELDE EDER.

SİYASİ PARTİ KOLEKTİF OLARAK ORTAYA ÇIKAR. TALEPLERE VE İHTİYAÇLARA CEVAP VERDİĞİ SÜRECE YAŞAR. HALKIN GÜVENİNİ YİTİREN, SEÇMENDEN KOPAN, KENDİ PARTİ PROGRAMINI UNUTAN, MİLLETİN SORUNLARINA CEVAP VEREMEYEN SİYASİ PARTİ ÖLÜR. BU PARTİ ÜLKEMİZDE VAR. .

ŞİMDİ SORSAM; PARTİ NEDİR? CEVAP ALABİLMEK KİŞİYE GÖRE DEĞİŞİR. PARTİLER :

KİTLE YA DA KADRO PARTİLERİ. SAĞ -SOL PARTİLER. YASAL VE YASAL OLMAYAN PARTİLER. DÜZEN PARTİLERİ DÜZEN DIŞI PARTİLER. PARLAMENTO İÇİ -PARLAMENTO DIŞI PARTİLER. SINIF PARTİLERİ ULUSAL PARTİLER GİBİ BİR ÇOK TÜRÜ VAR.SİZİN PARTİNİZ HANGİ TÜRE GİRER? KARAR SİZE AİT.

İKTİDARIN GERÇEK ANLAMDA EL DEĞİŞTİRMESİ, SALT OY VERMEKLE SAGLANAMAYACAK KADAR CİDDİ VE KAPSAMLI BİR İŞTİR. SEÇİM KAZANMAKLA İKTİDARIN ELDE EDİLMESİ ARASINDA POLİTİK VE SİYASİ GÜVEN GEREKEN GENİŞ BİR ALAN VARDIR. BU BOŞLUĞUN DOLDURULMASI İÇİN ÇOĞUNLUK TARAFINDAN KABUL GOREN,HALKA DAYANAN, TOPLUMA GÜVEN VEREN, UYGULAMA YETENEĞİ YÜKSEK, HALKIN ANLAYACAĞI DİLİ KULLANAN SİYASİ GÜCE İHTİYAÇ VARDIR. SADECE SEÇİM KAZANARAK, HÜKÜMET OLUŞTURMAK İKTİDARA GELMEK DEMEK DEĞİLDİR. BU SÖZLERİMİ ANLAYACAK KADAR BİLGİ SAHİBİ SİYASETÇİ VAR MI, BİLEMEM. .

KÜRESELLEŞMEYİ,EŞ ANLAMIYLA EMPERYALİZMİ BİLMEYEN, ANLAMAYAN YA DA BİLGİ EKSİĞİ OLAN PARTİ YÖNETİCİLERİ NE DENLİ ÖZVERİLİ OLURLARSA OLSUNLAR ULUSAL BOYUTTAKİ SORUNLARI ÇÖZEMEZLER VEb HALKIN İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK POLİTİKALAR ÜRETEMEZLER.

İNSANLIK, HERKES İÇİN EŞİT VE TOPLUMUN TÜMÜNÜ KAPSAYAN BİR DEMOKRASİ HENÜZ DÜNYADA YOKTUR. BU KONUNUN CAN ALICI NOKTASI, DEMOKRASİDEN SÖZ EDİLDİĞİNDE; KİMİN İÇİN SORUSUNUN SORULMASI VE SORUYA DOĞRU CEVAP VERİLMESİDİR.

SON OLARAK DİYORUM Kİ..

HER KİM SİYASET ADINA ZEHİRLİ DİL KULLANIYORSA, BU DİLİ KULLANANLAR KESİNLİKLE MİLLETİMİZİN DOSTU DEĞİLDİR.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

Yalova Çizgi YouTube Kanalına Abone Olun