CUMHURİYET BAYRAMI:

Yayınlama: 21.10.2022
A+
A-

MİLLİ BAYRAM , DİNİ BAYRAM. ARDINDAN CUMHURİYET BAYRAMI..HER İKİSİDE MÜBAREKTİR..

AMA ÖZELLİKLE CUMHURİYET BAYRAMI MÜBAREKTİR… BU BAYRAMA MÜBAREK DEDİM YA BİRİLERİ RAHATSIZ OLSUNLAR DİYE BU ÖZEL ADI ÖNCELİKLE KULLANDIM.. EĞER CUMHURİYET OLMAZSA KURBAN BAYRAMI VE YA RAMAZAN BAYRAMINDA İBADET YAPMAK MÜMKÜN DEĞİLDİR.. CUMHURİYET ÖZGÜR İRADEMİZİN KULLANILMASINA FIRSAT VERMİŞTİR..İNSANCA YAŞAMAMIZIN ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRMIŞTIR.. BU CUMHURİYET ; ÇOBAN SÜLÜYÜ CUMHURBAŞKANI MAKAMINA OTURTMUŞTUR… BU CUMHURİYET BALIKÇI NIN OĞLUNU BAŞBAKAN YAPMIŞTIR AYRICA AYNI İNSANI CUMHUR BAŞKANI YAPMIŞTIR. ..

BU CUMHURİYET İTFAİYE MEMURUNUN OĞLUNU GENEL KURMAY BAŞKANI YAPMIŞTIR.. BU CUMHURİYET SOYSUZLARIN VE KİMLİKSİZLERİN DAHİ SEÇİMLE İŞ BAŞINA GELMELERİNİ SAĞLAMIŞTIR..BU CUMHURİYET İNSAN ONUR VE HAYSİYETİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU DAĞDAKİ ÇOBANDAN ŞEHİRDEKİ PATRONA KADAR HERKESE ÖĞRETMİŞTİR. ONUN İÇİN CUMHURİYET MÜBAREKTİR.. KURBAN BAYRAMINA BAZILARI GÜYA HAYVAN SEVGİLERİNDEN KARŞI ÇIKIYORLAR…ANCAK GECE KÜLÜPLERİNDE AKSIRINCAYA ,TKSIRINCAYA KADAR DA ET TÜKETTİKLERİNİ UNUTUYORLAR..ONLAR SAMİMİ DEĞİLLER..BİZLER HEM CUMHURİYETÇİYİZ HEM DE SAMİMİ MÜSLÜMANIZ.. BU SAHİP OLDUĞUMUZ DEĞERLERİ RAHMETLİ ATATÜRK’E BORÇLUYUZ.. ATATÜRK BİZİM ÖNÜMÜZÜ GÖRMEMİZİ SAĞLAYAN LİDERDİR.. AYNI ZAMANDA BUGÜNKÜ BİR ÇOK İLAHİYATÇILARDAN DAHA ÇOK İSLAMİ BİLGİYE SAHİP MÜSLÜMAN BİR LİDERDİR.. CUMHURİYET BAYRAMI HERKESE KUTLU OLSUN…BU BAYRAM DÜNYA BARIŞI İÇİN VESİLE OLSUN….

SAVAŞ GEREKSİZSE CİNAYETTİR DİYOR BÜYÜK ATATÜRK. ..

SAVAŞTAN UZAK DURMALIYIZ..SÖZ KONUSU VATAN OLDUĞUNDA İSE BİR AVUÇ TOPRAK İÇİN DE KANIMIZIN SON DAMLASINA KADAR AKITILMASINDAN DA YANAYIZ.. MİLLİ BAYRAMLARI NE YAZIK Kİ DEĞERSİZ KILMAK İÇİN HER YOLU DENEYEN ZİHNİYET VAR. İSLAMİYETİ EMEVİLERDEN, BÜYÜK TÜRK MİLLETİ’Nİ YERLİ VE MİLLİ OLMAYANLARDAN KURTARMAK İÇİN DEMOKRASİ İÇİNDE KALARAK MÜCADELEDEN ASLA GERİ ADIM ATMAMALIYIZ. SON OLARAK DİYORUM Kİ TARİHE YOLCULUK YAPIN. TARİHE TANIKLIK YAPIN. BİLMEDİĞİNİZ BİR ÇOK OLAY YAŞANMIŞ TARİHİMİZDE. CUMHURİYET ; BÜYÜK AYDINLANMA DÖNEMİNİN İŞARET FİŞEKLERİNİ YAKMIŞTIR. SON YÜZYILDA AYDINLANMA HAREKETİ ARA ARA SEKTEYE UĞRAMIŞTIR,UĞRATILMIŞTIR. GÜNÜMÜZDE CUMHURİYET DÜŞMANLARI ÇOĞALMIŞTIR.BUNLARIN TAMAMI İNSANLIK DÜŞMANI YARATIKLARDIR. BİZLER AYDINLANMA HAREKETİNİ YENİDEN BAŞLATTIK.BU AMAÇLA ATATÜRK’Ü VE ESERİNİ SONSUZA KADAR YAŞATMAK GAYESİYLE BİR KAÇ İNANÇLI KARDEŞİMİZ İLE YOLA ÇIKTIK. YENİDEN AYDINLANMA DERNEĞİ ÇATISI ALTINDA BİR ARAYA GELDİK. KISA ZAMANDA BÜYÜK MESAFE KATETTİK.HEMEN HEMEN TÜM ANADOLU ‘YA KÖK SALDIK. YOLUMUZ UZUN. ÖNÜMÜZDE BÜYÜK ENGELLER VAR.

CUMHURİYET VE ATATÜRK YOLUNDA HİÇ BİR ENGEL BİZLERİ YOLUMUZDAN ALI KOYMAYA YETMEYECEKTİR. YENİDEN AYDINLANMA YOLUNDA İNANÇLA VE İNATLA YÜRÜMEYE DEVAM EDECEĞİZ. ÇÜNKÜ CUMHURİYETE VE ATATÜRK’E BORCUMUZU ÖDEMENİN BAŞKA YOLU YOK. . BUNDAN DOLAYI DİYORUM Kİ ÖNÜMÜZDEKİ HAFTA KUTLAYACAĞIMIZ CUMHURİYETİMİZİN 99.YILI KUTLU OLSUN. CUMHURİYETÇİ VE DEMOKRAT OLAN HERKESE SELAM OLSUN.

HİÇ BİR GÜÇTEN VE GRUPTAN KORKMADAN İNSAN GİBİ YAŞAMAK İÇİN; OKU -DÜŞÜN -KONUŞ VE YAZ.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.