YALOVA ZABITASI KANTİN DENETİMİNDE

YALOVA ZABITASI KANTİN DENETİMİNDE
Yayınlama: 20.09.2023
A+
A-

 

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, 2023-2024 eğitim ve öğretim yılının açılmasının ardından kantin denetimlerine başladı. Bunun yanı sıra okul çevrelerindeki iş yerlerinin de denetimleri ekipler tarafından yapıldı.

Yalova genelinde tüm okulların tek tek denetleyeceğini bildiren ekipler, temizlik ve hijyen kuralları başta olmak üzere; yasaklı gıdalarının satışı ile ilgili kantin işletmecilerini bilgilendirdiler. Ayrıca ekipler tarafından iş yeri açma belgeleri ve çalışma ruhsatları da kontrol edildi. Bunun yanı sıra okul çevrelerinde bulunan iş yerlerinde satışı yasak olan torpil, çatapat, mantar tabancası vb. patlayıcı ve yanıcı maddelerin satılmaması hususunda bilgi verildi.

Konu ile ilgili bilgiler veren ekipler, “Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasıyla birlikte denetimlerimize başladık. Okullarda öğrencilerin en uğrak yeri kantinler. Buradaki gıdaların hijyeni bizim için oldukça önemli. Bazı yasaklı gıdalar var onların satışlarının yapılmaması ile ilgili de yetkili kişilere bilgilendirmelerimizi yaptık. Hafta boyunca denetimlerimiz sürecek” ifadelerini kullandı.

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.