ACABALARIM !

Yayınlama: 21.01.2023
A+
A-

Acaba Yalova Belediyesi ; ağırlamalar , konserler , söyleşi davetleri için senede bütçesinden kaç lira harcıyor ?
Veya , herhangi bir amatör futbol takımı için iş adamlarımız senede ne kadar maddi destek veriyor ?
Hatta amatör ligde mücadele eden anlı-şanlı Yalovaspor’umuzun yıllık bütçesi ne kadar ?
Semt 77 Yalova Basketbol takımının sahibi , hamisi YALOVA GROUP , takım için senede kaç lira finanse ediyor ?
Hatta tüm Yalova ili belediyelerinin ortaklaşa kurdukları YATUP için , ortak belediyeler yıllık ne kadar ödüyorlar ? Yani ödeyemiyorlar ?
Başta Aksa gurubu olmak üzere dev sanayicilerimiz , para kazandıkları Yalova’nın sosyal , kültürel , sanat hayatını desteklemek için bütçelerinden ne kadar ayırıyorlar ?
Bir ayağı Yalova il sınırları içinde olan Osmangazi köprümüzden Yalova ekonomisine ne kadar destek geliyor ? Kaldı ki , hazretler Yalova Belediye araçlarının bile geçişinden para alıyorlar…..

Mesela başta Tarım il müdürlüğü , Turizm İl müdürlerimiz olmak üzere sair müdürlüklerimiz , devlet imkanlarından ne gibi proje ve kaynakları Yalova ekonomisi için planlıyor ? Ha bu arada yeni Turizm il müdürümüz sayın Ziya KARATEKİN yönetimindeki Turizm il müdürlüğümüzün faaliyetlerini görmek için henüz zamanımız var. Ama ümitliyim .

Konser organizasyonları haricinde , bilim insanlarını Yalova’ya davet edip konferanslar verdirmek niye kimselerin aklına gelmez . Buraya bir pardon ekleyeyim , Akp il başkanımız bu konu çerçevesinde ünlü felsefe ve kültür insanı AVATAR ATAKAN’ı Yalova gençliği ile buluşturmuştu hakkını yemeyeyim …

Örneğin yandaş Hürriyet yazarı NEDİM ŞENER geçenlerde ilimizi ziyaret etti. Sayın belediye başkan vekilimiz ile sosyal medyada poz poz fotoğraflarını görmüştüm. Sayın Şener bu ziyaretini ne amaçla yapmıştı ? Biz ağırladıysak niçin ağırladık ? Fikir aldıysak nerede fikir aldık veya bu fikirleri kimler aldı ?
Ünlü futbolcumuz Nihat KAHVECİ’de ilimizi ziyaret etmişti. Yine sayın başkan vekilimizle bolca fotoğrafları vardı . Niye geldi ? Kim davet etti ? Nasıl ağırladık ? Yalova futbolu için tecrübelerini aktardı mı ? Aktardı ise kimlere aktardı ? Veya hazır gelmişken niye aktarmadı ? Yoksa aklımızamı gelmedi de hazır gelmişken kendisinden faydalanamadık ?

Geçtiğimiz ay , bizim il sınırlarımızda olmayıp , umumi tuvaletinin tahliyesini yandan geçen dereye verip bizim Gökçe Barajına akıtan işletmeyi sosyal medya hesabımda fotoğrafları ile afişe etmiştim. Acaba Termal Belediyemiz bu konu ile ilgili ne tür bir icraatta bulundu ?

Termal Belediyemiz ile , TEMA vakfımız arasındaki turizm alanları anlaşmazlığı ne durumda ? Bu konu ile ilgili bir müşterek nokta arayışında bulunan varmı ? Yoksa turizm alanı haybedenmi ilan edildi ? Yani siyasi bir şovmuydu ?

Termal Kaplıca işletmemiz içinde bulunan tarihi ÇAMLIK HOTEL için kimler girişimde bulunuyor ? AKP il yönetimi , Sağlık Bakanlığı nezdinde girişimde bulundu mu ? AKP milletvekilleri hala bu konuya seyirci mi ? Bu tarihi tesis ömrü billah kapalı mı kalacak ?

AKP yönetiminin , ilimizde okuyan üniversite talebelerimize burs kampanyasının altında
“ Ama nüfus kaydınızı Yalova’ya aktarmalısınız” şartı var mı ? Hani seçim geliyor da !

Ahmet Büyükgümüş yine Yalova’dan milletvekili adayı olacak mı ? Yoksa başka ilden aday gösterilip Bağater’e yol açılacak mı ?
Yakup KOÇAL’ın ismi Vefa Salman dosyasına dahil edildi ! Acaba Koçal’ın önümü kesilmek isteniyor ? Çünkü Koçal vekil adayı olursa AKP’nin iki vekil çıkarması zor mu olacak . Yoksa çamur at , izi kalsın mantığımı ?
Seçim sonucu ne olursa olsun Vali beyimiz emekli mi olacak ? Merkeze mi alınacak ? Yerine kim gelecek ? Bu konuyu merak ediyorum . Çünkü belki Vefa SALMAN Yalova valisi de olmak isteyebilir !

Belediyede bir işimiz olsa hangi birimi nerede bulacağız ? Bilen var mı ?
Eski belediye binası ne olacak ?
Mehmet GÜREL yeni CHP milletvekilimiz olursa , CHP il merkezi çağdaş bir binaya taşınacakmı ?
AKP adaylığında ilk iki sırada hangi isimler olacak ?
Yakup KOÇAL aday olacak mı ?
CHP’de vekil adaylığında birinci sırada Gürel mi olacak yoksa Becan mı ? İkisi de aday olursa CHP iki vekilliğide alır mı ?

Offffff !
Çıldıracağım yahu . Hesapta Yalova ülkenin en küçük ili. Ulan New York’da bu kadar problem yoktur !
İyi ki Antalya’da yaşıyorum . Yalova’da olsam kalan aklımdan da olurum.

Saygılarımla
Hadi TONAROĞLU

Yazarın Son Yazıları
Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.