KASIRGA GELİYOR !

Yayınlama: 31.08.2023
A+
A-

En son merkez ilçe kongresi yapılacak , sonrası ise il kongresi gerçekleşecek….
Ve TAKKE DÜŞECEK haliyle de KEL GÖRÜNECEK !
Tahminlerim eğer bildiklerimle kesişirse rüzgar , çok kısa sürede KASIRGAYA dönüşecek…

Ve bu kasırganın hasar tesbit sonuçlarında çok ağır kayıplar ortaya çıkacak !
Konum tabii ki Yalova CHP .
Öncelikle belirtmeliyim ki , muhakkak ki babadan CHP’liyim ama bu CHP eleştirilerim AKP nefretimden kaynaklanmıyor . Bana göre bir iktidar yönetimi başarılıysa kesinlikle karşısında kuvvetli ve demokrat bir muhalefet vardır. Eğer bir iktidar kuvvetli bir muhalefete sahip değilse , yapamadıklarından , partizanca yönetiminin sonuçlarından asla suçlu değildir . Çünkü kim meydanı boş bulursa istediği gibi AT OYNATIR ! Bu sebeple iktidarın yaptıkları dinen bile GÜNAH değil ; MÜBAH’tır !
Yani benim CHP eleştirilerim sadece ve sadece iktidarda kim olursa olsun Yalova’nın doğru yönetilmesi içindir bilesiniz .
Öncelikle kısaca bir CHP Yalova Milletvekili Tahsin Becan’dan kısaca bahsedeyim :
Becan , asla Muharrem İnce gibi Aziz Nesin hikayelerinde ki profilde bir vekil değildir .
Becan , asla eski vekilimiz Özcan ÖZEL gibi bir silik vekil de değildir .
Becan’ın tek hedefi ; doğru ve ciddi , Atatürk’e yakışan bir Yalova CHP il teşkilatı oluşturmaktır . Çünkü sayın vekil bunu gerçekleştirebilirse , Yalova’yı mecliste temsil etmek , Yalova’nın sorunlarını meclise taşıyarak çözüm üretebilecek bir mesaiye sahip olacaktır .
Yani sayın Becan kafasında Yalova CHP’yi güvenli ellere teslim edip Ankara’ya odaklanmak istemektedir.
Ama yıllardır Muharrem İnce’nin KUKLALAŞTIRMA başarısına alıştırılmış bir Yalova CHP örgütü yeni vekilin siyasi vizyonunu maalesef hala farkedemedi . Farkedemedikleri gibi her bir liderlik peşinde koşanlar , seçildikleri takdirde maalesef bu KUKLALAŞMA politikası hayalini kurarak gaflete düştüklerinden haberdar olmuyorlar .
Ve en acısı bu kişiler hala TAHSİN BECAN’ın CHP Yalova Milletvekili olmasını kabullenemiyorlar . Kabullenemedikleri gibi de içlerine sindiremiyorlar !
Dolayısı ile yaklaşan KASIRGAYI göremiyorlar !
Çünkü hiçbirinde liderlik kapasitesi , bilgisi , tecrübesi , ve vizyonu yok . Geleceği dizayn edemiyorlar . Çünkü kısır kapasiteliler .
Tahsin Becan’ın stratejisini anlayamıyorlar ..
Becan’ın sessizliğinin , siyasi acemilik değil , bilakis siyasi bir izleyip bekleyip , görme stratejisi olduğunu anlayamıyorlar . Biri de çıkıp “ Sayın vekilim nasıl bir il yönetimi düşünüyorsunuz ?” diye sormayı bile akıl edip öğrenemeyi düşünemiyorlar . Çünkü kendileri o kadar BÜYÜK siyasetçi ki ! “Becan’da kim oluyormuş ?” havasındalar .
Hala partiyi kafeler caddesinde , bir takım şahsi ofislerde dizayn etmeye uğraşıyorlar .
Böyle yaparak Becan’ı da hataya sürüklüyorlar . Sürüklüyorlar ki , o da gidip doğru ama , partinin kabul etmeyeceği kişilerden belediye başkanlığı için medet umuyor .
Bu arada Yalova CHP seçmeninin düşüncelerine ulaşmayı bile akıl edemiyorlar .
Hatta o kadar eminler ki az kişi geleceğinden , kongreyi RDKM’de yapmayıp il merkezi binasında bile yapmayı düşünenler var . KOMİK !
Çünkü zannediyorlar ki CHP Yalova teşkilatı sadece kendilerinden ibaret !
Tamam . Bugün onların günü .
Ama yaklaşan seçimlerle birlikte nasıl bir kasırga ile karşılaşıp heveslerinin kursaklarında kalacaklarını ve CHP siyasetinden silineceklerini göreceklerini ben tahmin ediyorum .
Biliyorum ki Yalova CHP seçmeni ellerine bir kez daha Aziz Nesin’in ZÜBÜK romanını alıp okumaya başlamıştır . Çünkü Yalova teşkilatını başka türlü yorumlayıp anlayamayacaklarını biliyorlar.

Bu arada Orhan KOÇAL ve Fatih BÜYÜKTURAN’ı aklımın bir köşesine yazıyorum .
Böyle bir dönemde partiyi ve milletvekilini yalnız bıraktıkları için tabii ki .
Saygılarımla

Bir Yorum Yazın
Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.